Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
3 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Cieszygor, Jakub, Pankracy,
Ryszard

Do końca roku zostało 273 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Nasze sprawy

Nasze Sprawy to w zamyśle Wasze Sprawy, czyli sprawy mieszkańców czterech dzielnic: Stogów, Przeróbki, Krakowca i Górek Zachodnich. 
Jest tu miejsce na wszelkie problemy, podejrzenia, marudzenia ale też nadzieje na zmiany, rozwój i w efekcie choćby  minimalną poprawę. Dotykamy spraw, których nie chcemy akceptować, które próbujemy zmieniać, choć czasem nie jesteśmy w stanie. Piszemy 
o wszystkim tym, czego wokół nas nie ma, a być powinno, lub co jest, a chcielibyśmy by prędko zniknęło. O tym, co martwi, uwiera lub zwyczajnie cieszy. Koncentrujemy się też na pozytywnych inicjatywach, przejawach dobrej woli i zaangażowania ze strony lokalnych „bohaterów”, ludzi gotowych działać niekiedy pod prąd, pomagać innym, zmieniać to miejsce na lepsze. 
 
Zapraszamy do dyskusji wszystkich mieszkańców i gości, którym nieobojętne są NASZE wspólne SPRAWY.

Zmiana w naszej parafii

Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa z dniem 1 lipca Ks. Marek Styn - zakończył posługę jako wikariusz w parafii pw. Świętej Rodziny, Gdańsk Stogi oraz został mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, Gdynia Cisowa. Przypomnijmy, iż ks. Marek w naszej parafii służył od 2009 roku. Zajmował się w szczególności służbą liturgiczną ołtarza oraz uczył w gimnazjum. Przygotowywał naszą młodzież do bierzmowania. W minioną niedzielę podczas mszy św. parafianie, młodzież jak również ministranci i lektorzy pożegnali ks. Marka. Zdjęcia w naszej galerii.

 

Witamy w naszej parafii Ks. Piotra Weigelt, który zakończył posługę jako wikariusz w parafii

pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie i został mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Rodziny, Gdańsk Stogi. Życzymy dużo łask Bożych i mamy nadzieję, że będzie się dobrze czuł wśród nas.

 

Ul. Zimna – jednokierunkową?

Ul. Zimna – jednokierunkową?

 

Rada Osiedla Stogi informuje, iż wpłynęła prośba
o zaopiniowanie wniosku o przekształcenie ul. Zimnej
w drogę jednokierunkową (wjazd od ul. Falck Polonusa).

W uzasadnieniu niniejszego wniosku mieszkańcy wskazują,
iż ulica ta jest wąska, a parkujące wzdłuż ul. Zimnej samochody uniemożliwiają mijanie się na niej pojazdów.

W związku z powyższym Rada Osiedla Stogi zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tym tematem, na

 

SPOTKANIE KONSULTACYJNE,

które odbędzie się 24 stycznia 2013 r.

(czwartek) w godz. 17.00 – 18.00

w siedzibie Rady Osiedla ul. Stryjewskiego 23.

Dodatkowo opinie w tej sprawie można przesyłać drogą elektroniczną na adres: zarzą This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

w terminie do 24 stycznia 2013 r.

 

Źródło: http://www.radaosiedlastogi.pl/309/ul-zimna-wniosek.html

 

Niedziela ze św. Feliksem - relacja

Niedziela ze św. Feliksem - relacja

 

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na mszę św. o godz. 11.30, następnie na nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Feliksa, błogosławieństwem Jego relikwiami. Festyn odbył się w ogrodzie klasztornym. Atrakcji było co niemiara: zaprezentowały się przedszkola zaprzyjaźnione z oo. kapucynami; zaśpiewały zaproszone schole dziecięce z parafii  naszej diecezji; dzieci ze szkoły podstawowej  przedstawiły układy taneczne. Było więc radośnie, tanecznie i śpiewnie. Święty Feliks napewno był wniebowzięty. Strażacy przygotowali podniebne wycieczki na wysięgniku. Tylko mewa, która uwiła sobie gniazdo na dachu kościoła była zaskoczona niespodziewanymi gośćmi. Policja edukowała i pozwalała spełniać marzenia przyszłych stróżów prawa a psy ratownicze oczarowały dzieci i ze spokojem pozwalały się adorować.  Przyjaciele oo. kapucynów przygotowali grilla, słodycze, ciasto, kawę, herbatę oraz wyśmienite zupy.

Dzieci z parafii Najświętszego Imienia Maryi na Krakowca oraz Matki Bożej Bolesnej z Przeróbki były dumne i szczęśliwe, że mogły wziąć udział w tym święcie. Dziękujemy ich opiekunkom paniom Dorocie, Sylwii oraz Marlenie za pracę włożoną w ich przygotowaniea o. Piotrowi za zaproszenie.

 

Św. Feliks mając 28 lat wstąpił do zakonu kapucynów. Po odbyciu nowicjatu został skierowany do klasztoru w Rzymie, gdzie ponad 40 lat był kwestarzem. Zajmował się zbieraniem jałmużny i ofiar dla klasztoru, biednych i chorych. W połatanym habicie codziennie przemierzał ulice Wiecznego Miasta.

Zarówno dobrodziejom, jak i tym, którzy nic mu nie ofiarowali, zawsze mówił dwa słowa: "Deo gratias" (po łac. - Bogu niech będą dzięki), stąd wziął się jego przydomek Brat "Deogratias". Po pewnym czasie stał się rozpoznawalną postacią w Wiecznym Mieście. Był bardzo szanowany i budził powszechną sympatię. Lubiły go zwłaszcza dzieci, ponieważ uczył je śpiewu piosenek i ballad.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta niedziela ku czci św. Feliksa była wyjątkowa Deo gratias!

Zobacz galerię... 

 

 

 

Relacja z Dni Sąsiadów na Stogach

Relacja z Dni Sąsiadów na Stogach

Nadszedł czas na relację z przebiegu osiedlowego święta jakim niewątpliwie był Dzień Sąsiadów na Stogach. Warto było czekać gdyż jest ona wyjątkowa.

 

Wiało, dmuchało, towar ze stolików sprzedającym porywało.
Słońce czasem świeciło i zza chmur wychodziło.

A w sercach Stogowskich Sąsiadów wiele się wydarzyło.

Jeden sprzedawał, drugi kupował,
organizator kawą i herbatą częstował.

Tablica pl. Na 100 % się spisała

Piękną nagrodę ufundowała .

Pan Krzyś z panią Kasią i Ja czyli Ania

Poczynaliśmy wielkie starania

By uatrakcyjnić sąsiedzkie sprzedawania.

- Dla dzieci konkursy, dla starszych eliminacje

- Kto najlepiej swój towar zareklamuje?
- U kogo najlepiej PRZYDA SI(Ę) kupuje

Nagrody, lizaki, kiełbaski i śmiech.

Kto był nie żałuje!!! Kto nie był? Spotkał go WIELKI PECH!

 

Autorowi pani Ani Krawczyńskiej bardzo dziękujemy i gratulujemy talentu.

Dodać trzeba, że część atrakcji miała miejsce w Domu Sztuki. Odbył się tam kiermasz rękodzieła oraz pokaz zespołów tanecznych. Był tam też jeden z etapów Gry Miejskiej.

Fotorelacja w galerii.

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy. Pamiętajmy o sąsiadach.

Zobacz galerię... 

 

Relacja z Dni Sąsiadów na Przeróbce

Relacja z Dni Sąsiadów na Przeróbce

 

W minioną sobotę miały miejsce spotkania sąsiadów organizowane przez mieszkańców dzielnic Stogi oraz Przeróbka. Zaczniemy od opisania tego co działo się na Przeróbce. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy dopisali. Rozgrzała ich na pewno ostra muzyka młodych zespołów (m.in. Disweather) towarzysząca innym atrakcjom. Mocna też była kawa, którą częstowano. Niektórzy mieli szczęście skosztować wyśmienitych ciast, które dość szybko znalazły swoich amatorów. Powodzeniem (nie tylko wśród dzieci) cieszył się pojazd gąsienicowy. Emocji nie brakowało przy loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Miał również miejsce konkurs poruszający temat segregacji śmieci w systemie dualnym. Policja czuwająca nad porządkiem była zaskoczona ilością chętnych, by obejrzeć (tym razem dobrowolnie) wnętrze radiowozu. Nad całością czuwali organizatorzy -  Rada Osiedla Przeróbka.

Zapraszamy do podzielenia się wrażeniami i uwagami z tego święta sąsiadów.

W galerii znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia.

Podziękowania za relację i zdjęcia naszej lotnej reporterce Agacie.

Zobacz galerię... 

Koncert nagrany podczas Dni Sąsiadów można obejrzeć na portalu youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=08AI2JnP54o 

 
More Articles...

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 82 guests online