Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
6 Grudnia 2019
Mikołajki
Imieniny obchodzą
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Do końca roku zostało 26 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

„Zima, zima, zima, pada, pada, śnieg...”

E-mail Print PDF

zima

Podczas, gdy dzieci uwielbiają zimę i wszystkie zabawy na śniegu, my dorośli musimy zadbać o ty by te zabawy były bezpieczne. Poniżej przypominamy kilka zasad, oraz najważniejszych wskazówek, które mają na celu dobrą i bezpieczną zabawę .

-Trzeba zapewnić dziecku odpowiednie ubranie- musi być z materiału, który pozwoli skórze oddychać, naturalny, bawełniany. Koniecznie muszą być zapasowe rękawiczki i czapka.

-Co jakiś czas trzeba zawołać dziecko do domu, aby się na chwilę ogrzało, wypiło ciepły napój

-Ulica pokryta śniegiem lub oblodzona, często jest atrakcyjnym miejscem do zabawy dla dzieci. Kierowcy mają ograniczoną widoczność i łatwo może dojść do nieszczęścia. Również zabawa w pobliżu ulicy może być niebezpieczna, gdyż auto w każdej chwili może wpaść w poślizg i zjechać na bok. Koniecznie trzeba wytłumaczyć dziecku czym grozi zabawa na ulicy lub w jej pobliżu.

-Podczas jazdy na sankach zawsze trzeba zjeżdżać nogami do przodu. Trzeba wybrać miejsce widoczne i wolne od jakichkolwiek wystających przedmiotów ze śniegu. Ręce i nogi nie powinny zwisać z sanek, w ten sposób unikniemy złamań. Dodatkowo zwróćmy uwagę, by dziecko nie wchodziło samo na trasę zjazdową, gdyż może się zdarzyć że ktoś źle pokieruje sankami i uderzy w dziecko.

-”PAMIĘTAJMY” nigdy nie można się bawić na zamarzniętym jeziorze, stawie czy też rzece. Nigdy nie mamy pewności czy lód nie załamie się pod naszym ciężarem. Należy również wiedzieć iż nie jest trwały i ma różną grubość w różnych miejscach zbiornika wodnego.

-Podczas spacerów trzeba uważać na stawiane kroki, pod śniegiem mogą znajdować się różne, ostre przedmioty lub nierówności, które mogą spowodować upadek i różne poważne problemy zdrowotne.

DO DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH – POMAGAJMY SOBIE!

W czasie zimy wszyscy jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Wychodząc do sklepu, czy też z psem przed klatkę można się poślizgnąć i zwichnąć lub złamać nogę. W czasie mrozu pomóżmy przejść starszym osobom przez oblodzoną jezdnię, kiedy zobaczymy, że ktoś leży w śniegu pomóżmy lub poinformujmy o tym fakcie odpowiednie władze, kierując swoje pojazdy nie śpieszmy się. Na czas zimy Zwolnijmy!!!

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 65 guests online