Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
15 Listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Artur,
Artus, Idalia, Leopold, Leopoldyna,
Przybygniew, Roger

Do końca roku zostało 47 dni.
Zodiak: Skorpion
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Tajemnicze mieszkanie na Falck Polonusa

E-mail Print PDF
altProblemy mieszkaniowe to bolączka wielu miast w Polsce. Dotyka on również mieszkańców naszej dzielnicy. Dlatego też dziwi fakt istnienia tutaj pustych i niezagospodarowanych mieszkań.
 
Jedno z nich znajduje się w bloku przy ulicy Falck Polonusa. Jak twierdzą lokatorzy, stoi ono puste od prawie dziewięciu lat. Faktycznie lokal nie wygląda na zamieszkały: wybite szyby, stare firany, od lat otwarte okno łazienki. Próba skontaktowana się z mieszkańcami tego lokalu jest bezskuteczna. Naprawdę można zwątpić w ich istnienie.
 
Innego zdania jest jednak BOM na Przeróbce. Zarządcy twierdzą, że mieszkanie posiada lokatora.
- Aktualnie stosunek najmu posiada partnerka poprzedniego lokatora. Spłaciła ona zadłużenie lokalu, a także wystąpiła z wnioskiem o wykup. W sierpniu zgłosiła tymczasowy wyjazd za granicę, jednocześnie wskazując opiekuna lokalu do czasu jej powrotu. Dlatego też informacje o pustostanie uważam, za nie prawdziwe. Po zgłoszeniu jakie otrzymaliśmy od mieszkańców nastąpiła nasza niezwłoczna interwencja - informuje przedstawiciel BOM na Przeróbce Stanisław Chomik.
 
Tymczasem mieszkańcy bloku skarżą się, że z powodu nieogrzewania znajdującego się na parterze lokalu, nie mają bieżącej wody - rury zamarzają. Twierdzą też, że mieszkaniem nikt się nie interesuje, a ich skargi pozostają bez odpowiedzi.
 
Trudno ustalić, czy lokal faktycznie jest opuszczony oraz ile takich mieszkań znajduje się w naszej dzielnicy. Sprawa wydaje się dziwna, biorąc pod uwagę, jak wiele osób czeka tu na przydzielenie lokalu. Czasem, jak w przypadku pani Renaty, o której pisaliśmy parę miesięcy temu, problem jest wręcz naglący.
 
Zobacz także: Problemy pani Renaty

 

Comments (4)
odwalcie sie od mojego mieszkania
4 Wednesday, 17 February 2010 17:05
politańczykonieczko
to mój dom i wyjechałem na wyspę Hawaje
...
3 Monday, 25 January 2010 20:36
Krystian_0
A to już nie wolno mieć mieszkania i w nim nie mieszkać? Ma wykupione mieszkanie, wszystko opłacone to jakim prawem chcecie zabierać to mieszkanie?
Zgadzam się!!!
2 Wednesday, 06 January 2010 14:55
smerfetka
P.Chomik nie powinien być obojętny na zgłoszenia od mieszkańców tymbardziej , że ludzie czekają na mieszkania a pustostany istniały i będą istnieć ,ale o tym głośno się nie mówi i nigdy nie mówiło !!!! A to , że lokal ma lokatora , który ma podpisaną umowę najmu nie znaczy , że lokator tam mieszka a mieszkanie nie jest pustostanem.Na przykładzie tej Pani- wyjechała za granicę i mieszkanie stoi puste ...Czy miasto stać na taką niegospodarność??A na Stogach znalazłby się nie jeden pustostan !!! I nie tylko na Stogach.
mieszkancy
1 Tuesday, 05 January 2010 16:11
obserwator
uwazam ze mieszkancy naszej dzielnicy wiedzac o takich pustostanach powinni zglasdzac to do redakcji portalu, moze dziennikarze cos wskoraja w tym temacie ... a Pana CHomika zapraszam do mieszkania powyzej ciekawe jak dlugo pomieszkalby w zime bez wody i czy wtedy bylyby jakies niezwloczne interwencje

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 56 guests online