Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
6 Grudnia 2019
Mikołajki
Imieniny obchodzą
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Do końca roku zostało 26 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Zniszone przystanki stałym elementem naszego krajobrazu?

E-mail Print PDF

W okolicy przystanków tramwajowych, przy komisariacie lub też na Kaczeńcach, nieodłącznym widokiem stały się poniszczone, powyginane barierki przystanków. Podobnie jak widok powyginanej blachy w okolicy Liceum nr VI, tak i ten stał się stałym elementem krajobrazu. Wystarczy deszcz lub śnieg, by barierki ochronne znów nosiły ślady zderzenia z samochodami. Powody to nie tylko złe warunki atmosferyczne, ale także brawura i brak wyobraźni kierowców. Te czynniki sprawiają, że przy zakrętach regularnie należy wymieniać płotki chroniące pasażerów komunikacji miejskiej.

- Czasami to aż strach czekać tu na tramwaj. Niektórzy jadą tak szybko, że odsuwam się, mając nadzieje, że nic się nie stanie. Teraz gdy barierka jest uszkodzona nie czuję się bezpiecznie - skarży się jedna z pasażerek.

 Kto zatem powinien zapłacić za naprawę?

- Miasto posiada ubezpieczenie okolicznościowe, które pokrywa część tego typu uszkodzeń. W zakresie obowiązków Zarządu Dróg i Zieleni jest natychmiastowe usunięcie szkody oraz wyłożenie środków na ten cel. Jeżeli jednak znane są dane sprawcy, wówczas uruchomiona zostaje specjalna procedura, celem której jest ściągnięcie należności za spowodowane szkody - informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Jednak jeżeli sprawcy uda się zbiec z miejsca wypadku, a policja nie zdoła ustalić jego danych, wówczas kosztami brawury i nieodpowiedzialności obciążeni są wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Warto zatem jeździć rozważnie i ostrożnie, dbając o to by tego typu naprawy były jak najrzadsze.

Comments (1)
ciekawe
1 Monday, 01 February 2010 16:11
Kichołak
- czy policja reaguje na te poniszczone przystanki, z komisariatu powinni widziec przystanek na zdjeciu, wiec powinni widziec wariatow ktorzy wjechali w przystanek.

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 74 guests online