Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
6 Grudnia 2019
Mikołajki
Imieniny obchodzą
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Do końca roku zostało 26 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Wizja Stogów prezydenta Adamowicza

E-mail Print PDF

Prezydent Paweł Adamowicz zaprosił mieszkańców 12 stycznia na spotkanie "Gdańsk - wizja rozwoju miasta" , które w założeniu miało mieć formę debaty. Dużą część spotkania zdominowały jednak przemówienia prezydenta i jego dwóch zastępców: Wiesława Bielawskiego i Andrzeja Bojanowskiego. W części „dyskusyjnej” starczyło więc czasu by odpowiedzieć tylko na niektóre pytania mieszkańców (zadawane w formie pisemnej). Pozostałe odpowiedzi prezydent zamieścił na stronie internetowej magistratu. Dokument nazwany "Wizja Gdańska - pytania i odpowiedzi" zajmuje 29 stron, wśród nich jest odpowiedź na pytanie naszej redakcji dotyczące Stogów. Oto co prezydent odpowiada w tej sprawie:


Jaką wizję rozwoju dzielnic nie objętych rewitalizacją ma Miasto Gdańsk? Czy doczekamy się rewitalizacji społecznej Stogów? Jeśli tak, jakie są jej założenia?

Program rewitalizacji obejmuje cztery gdańskie dzielnice: Letnicę, Nowy Port, Dolne Miasto i Dolny Wrzeszcz. Fakt objęcia programem rewitalizacji czterech gdańskich dzielnic nie oznacza jednak, że pozostałe dzielnice, które wymagają działań naprawczych „odejdą w zapomnienie”. I tak dzielnica Stogi, dokładniej poprawienie jakości podwórek przy budynkach mieszkalnych na Stogach, jest przedmiotem prac studialnych Biura Rozwoju Gdańska. Prace koncepcyjne realizowane pod hasłem „Humanizacja kwartału zabudowy mieszkaniowej na Stogach” koncentrują się wokół poprawy jakości podwórek przy budynkach wielorodzinnych. Prace są we wstępnej fazie – badane są możliwości uregulowania kwestii własnościowych. Ten aspekt niezbędny jest do podjęcia działań zmierzających do poprawy kondycji najbliższego otoczenia obiektów. Działania naprawcze, takie jak: urządzenie zieleni, modernizacja i przebudowa układu odwadniającego, budowa drów wewnętrznych, budowa przydomowych parkingów, podjęte zostaną w ramach projektu: „Miasteczko Żeglarskie Gdańsk – program ożywienia ekonomiczno–społecznego obszarów nadbrzeżnych Martwej Wisły i Wisły Śmiałej”. Celem projektu jest szeroko pojęta rewitalizacja terenów Martwej Wisły i Wisły Śmiałej między mostem wantowym a mostem pontonowym w Gdańsku, pod kątem ich ożywienia gospodarczo–społecznego, a także zwiększenie potencjału regionu Pomorskiego w zakresie usług turystycznych w turystyce morskiej i wodnej.

*przyp.red. O koncepcji „Humanizacji kwartału zabudowy mieszkaniowej na Stogach” wypowiadali się w listopadzie na Stogach przedstawiciele Urzędu Miasta i Biura Rozwoju Gdańska podczas spotkania z przewodniczącymi wspólnot mieszkaniowych. Wyjaśnili wtedy, że pierwotna koncepcja  obejmująca znaczny obszar wraz z centrum usługowym przy ul. Stryjewskiego i Hożej został okrojony ze względu na wysokie koszty modernizacji odwodnienia. W tej chwili nie ma więc już mowy o "Humanizacji kwartału zabudowy", o której pisze Prezydent, a jedynie o remoncie jednego podwórka przy ulicy Tamka 14, które ze względu na bliskość Martwej Wisły nie ma problemu z odwodnieniem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz także:

Więc jaka jest ta wizja?

 

 

 

 

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 74 guests online