Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
21 Września 2019
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Młoda gitarzystka ze Stogów laureatką ogólnopolskich konkursów

E-mail Print PDF

Młoda gitarzystka ze Stogów laureatką ogólnopolskich konkursów

 

Zuzanna Wężyk jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Kształci się tam w klasie gitary klasycznej. Jej talent został dostrzeżony i wyróżniony na dwóch ważnych ogólnopolskich konkursach.

W dniach 10-11 marca miał miejsce  w Tychach IV Ogólnopolski Konkurs "Gitara w muzyce kameralnej". W swojej formule jest on nastawiony na łączenie gitary klasycznej z innymi instrumentami. Brało w nim udział 19 duetów z całej Polski. Zuzanna Wężyk (gitara) w duecie z Weroniką Pieczewska (skrzypce) zajęła III miejsce w grupie starszej.

Podczas Ogólnopolskich Przesłuchań CEA  (Centrum Edukacji Artystycznej) uczniów klas gitary oraz zespołów gitarowych szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w Warszawie w dniach 31.03- 01.04 mieszkanka Stogów również została nagrodzona. W kategorii soliści otrzymała wyróżnienie. W kategorii zespoły wraz z kwartetem gitarowym w składzie: Artur Czapiewski,Wojciech Mocarski, Marek Puchowski, Zuzanna Wężyk - zajęła w tym konkursie I miejsce.

Uzdolnionej gitarzystki posłuchać można także na Stogach. Występuje ona w ramach Muzycznych Piątków w Bibliotece Społecznej solo oraz ze wspomnianym kwartetem. Usłyszeć ją można

 w parafialnym kosciele na Stogach gdzie z zespołem Dio Amore upiększa liturgię mszy świętej o 9.30. Śpiewa również w znanym w kraju i zagranicą zespole "Stella Maris", którego dyrektorem i dyrygentem jest ks. Józef Wilczyński - jezuita. Zespół ten w niedzielę 29.04.2012 r.  o godz. 12.00 w kościele Św. Krzyża w Gdańsku w trakcie Koncertu z okazji I rocznicy beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II wykonan hymn pochwalny ,,Santo Subito" Gedymina Grubby.

 

Zuzia zaprasza na swój blog www.muzotok.blogspot.com

oraz na stronę zespołu Stella Maris http://www.stellamaris.com.pl

 

 

 

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 77 guests online