Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Czwartek
27 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anastazja, Auksencjusz,
Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander,
Leonard, Sierosława

Do końca roku zostało 309 dni.
Zodiak: Ryba
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Świąteczne spotkania.

E-mail Print PDF
wigiliamix
Już dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczynają się  spotykania, w czasie których mamy możliwość podzielenia się opłatkiem, wręczenia drobnego upominku, ale przede wszystkim złożenia świątecznych życzeń. W  tegoroczne, bardzo zimowe dni grudniowe w wielu instytucjach, zakładach pracy, szkołach i przedszkolach Gdańska, więc i w naszej dzielnicy Stogi, odbywają się wigilijne spotkania.
W przedświątecznej, gorączkowej atmosferze miło jest zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o mijającym roku, podzielić się spostrzeżeniami i pogawędzić ze współpracownikami, z przełożonymi i podwładnymi, z wychowawcą i uczniami, na których w ten świąteczny czas patrzymy innymi oczami. Złożyć serdeczne życzenia i cieszyć się, że możemy pracować, uczyć się i działać społecznie na rzecz drugiego człowieka.

„ Nie ważne jak daleko pójdziemy, aby odnaleźć swoje miejsce. Może jedno, a może kilka- nigdy nie wiemy. Zostawiajmy zawsze po drodze to, co najważniejsze i najbardziej cenne: Okruchy szczęścia w sercach innych ludzi”

Z wigilijnych spotkaniach, na które zostaliśmy zaproszeni, powstała spora galeria zdjęciowa, którą umieszczamy dla wszystkich zainteresowanych.

 
Wigilia w GOP SP 11

Kolejne spotkanie wigilijne  odbyło się w SP nr 11, a dokładnie w Gdańskim Okienku Przedszkolnym, które tam się mieści. Przedszkolaczki  przygotowały piękne Jasełka, które przedstawiły rodzicom i zaproszonym gościom.
Mali Pastuszkowie, Trzej Królowie i Św. Rodzina dzięki pomocy starszych koleżanek z kl. II a, pod czujnym okiem pań opiekujących się nimi w bardzo wzruszający sposób przypomniały chwile narodzin małego Jezuska . Gorąco oklaskiwani „mali” aktorzy swoim występem sprawili wiele radości wszystkim obecnym.

Jak przykazuje tradycja po kolędowaniu był opłatek, świąteczne życzenia, wigilijne potrawy  i  najbardziej oczekiwane przez dzieci prezenty. Kolejne spotkanie wigilijne  odbyło się w SP nr 11, a dokładnie w Gdańskim Okienku Przedszkolnym, które tam się mieści. Przedszkolaczki  przygotowały piękne Jasełka, które przedstawiły rodzicom i zaproszonym gościom.

Mali Pastuszkowie, Trzej Królowie i Św. Rodzina dzięki pomocy starszych koleżanek z kl. II a, pod czujnym okiem pań opiekujących się nimi w bardzo wzruszający sposób przypomniały chwile narodzin małego Jezuska . Gorąco oklaskiwani „mali” aktorzy swoim występem sprawili wiele radości wszystkim obecnym.
Jak przykazuje tradycja po kolędowaniu był opłatek, świąteczne życzenia, wigilijne potrawy  i  najbardziej oczekiwane przez dzieci prezenty.
Wigilia z Prezydentem

Wigilijne spotkanie obywatelskie Prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza z  mieszkańcami odbyło się  w pięknych salach Filharmonii Bałtyckiej. Mimo zimowych warunków na wieczorne spotkanie dotarło wielu przedstawicieli szkół, przedszkoli, organizacji samorządowych chcących podzielić się opłatkiem z włodarzem naszego miasta. Po podsumowaniu czteroletniego okresu współpracy  i przedstawieniu planów na kolejne lata wszyscy zgromadzeni w salach filharmonii wysłuchali jazzowej wersji popularnych kolęd w wykonaniu Krystyny Stańko

Tradycyjnie składano życzenia świąteczne i noworoczne, a następnie dzielono się opłatkiem. Przedstawicielka naszej redakcji  Anna Krawczyńska, która reprezentowała Gdańskie Stowarzyszenie Pedagogów Praktyków, osobiście złożyła życzenia panu Prezydentowi w imieniu własnym i całego zespołu.
Wigilia w DPS "Ostoja

Najbardziej wzruszające spotkanie wigilijne miało miejsce w DPS Ostoja. To właśnie seniorzy umieją stworzyć atmosferę w ten szczególny czas pojednania, radości i wiary. Przekazują ją swoim potomkom i bliskim. 
Ten szczególny dzień, wspaniale oprawiony artystycznie, był dla nich samych i innych zgromadzonych gości czasem życzeń, uścisków, uśmiechów i radości. Nie ma potrzeby komentować tej szczególnej radości jaka bije z twarzy wszystkich podopiecznych DPS Ostoja.

Wesołych Świąt życzy redakcja stogi.info.pl
Comments (1)
Witam Stogi!
1 Wednesday, 02 February 2011 18:25
ewaslaska1
Szczególnie i w sposób bardzo wymowny wspominam pracę w D.P.S. " Ostoja" Gdyby nie ciepełko ze strony jej mieszkańców to nie miała bym miłych wspomnień.Cieplutkie pozdrowienia dla mieszkańców z D.P.S.Ewa Bal.

Add your comment

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Your name:
Your email:
Subject:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

We have 70 guests online