Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
15 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Petycja Komitetu Inicjatywnego do ZTM

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Stogów, którzy chcą działać w naszej dzielnicy tworzą Komitet Inicjatywny ds. powołania Rady Dzielnicy wcześniej nazwanej Radą Osiedla. Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na adres redakcji portalu. Mogą przyjść osobiście we wtorek 25 maja br. o godz. 18.00 do biblioteki szkolnej SP nr 11 lub przybyć na spotkanie 8 czerwca br.


Pierwszą sprawą, którą zajął się Komitet Inicjatywny jest petycja do ZTM o przedłużenie linii tramwajowej nr 9 do pętli Stogi - Pasanil.

Chcielibyśmy, aby treść listu dotarła do jak największej ilości mieszkańców zainteresowanych zmianami w kursowaniu tramwajów, które przygotowuje ZTM. Dlatego jego treść publikujemy na naszej stronie:

W miesięczniku  „Herold” nr 4/maj 2010 władze miasta Gdańska informują
o planowanych zmianach w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Z informacji wynika,
że linia tramwajowa nr 9 będzie kończyła swój bieg na Przeróbce.
Prosimy o przedłużenie biegu tej linii do pętli tramwajowej przy przystanku Gdańsk – Pasanil.
Komunikacja pomiędzy Stogami a Wrzeszczem bardzo potrzebna jest osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym, ze względu na konieczność przemieszczenia się do szpitala Akademii Medycznej, szpitala Marynarki Wojennej i wielu innych punktów medycznych, rehabilitacyjnych i opiekuńczych. Dotyczy to również matek podróżujących z małymi dziećmi i z wózkami. Konieczność przesiadki w centrum Gdańska jest bardzo uciążliwe dla tych osób.
Wielu uczniów i studentów dojeżdża do szkół zlokalizowanych nie tylko w centrum miasta Gdańska, ale również położonych we Wrzeszczu i Oliwie.  Sprawna komunikacja spowoduje również możliwość pozostawienia samochodów w domu przez osoby pracujące, co może mieć wpływ na odciążenie zatłoczonych ulic naszego miasta.
Przedłużenie linii tramwajowej nr 9 do przystanku Stogi – Pasanil z całą pewnością poprawi komfort życia mieszkańców Stogów i Górek Zachodnich, a ewentualne jej przedłużenie do przystanku Stogi – plaża, przyczyniłoby się do lepszej promocji miasta wśród turystów
i pobudziłoby także rozwój dzielnicy.

Komentarze (1)
9
1 środa, 09 czerwca 2010 10:06
uns
Tylko ze linia 9 kursuje w dni powszednie. Nie wiem czy to sie uda. Ja bym wolał aby 3 miała krótsza tase do Przeróbki a nie ta 9.

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości