Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Stara kotłowna przy ulicy Zimnej cd.

Email Drukuj PDF

kotlowniaSprawa starej kotłowni przy ulicy Zimnej budzi emocje znacznej części mieszkańców. Porzucony budynek powoli niszczeje, jednocześnie stając się miejscem spotkań osób spożywających alkohol oraz dzieci i młodzieży szukających „ciekawych” ale nie koniecznie bezpiecznych miejsc do zabawy.

Zaniepokojeni mieszkańcy podejmują różnego rodzaju interwencję. Jedną z nich podjął Pan Adam. Zaniepokoiło go zarówno przebywanie na tym terenie osób spożywających alkohol, oraz niezabezpieczona studzienka ściekowa znajdująca się na tym terenie. Pan Adam starał się o interwencję Policji, niestety najczęściej wykręcamy doskonale znany numer 997 jednak nie zawsze słusznie. W sytuacji, o której pisze Pan Adam, „niezabezpieczona studzienka ściekowa” nie leży w gestii policji. Jeżeli studzienka znajduje się na posesji, należy powiadomić Inżyniera Miasta, jeżeli zaś na ulicy należy zgłosić to do Zarządu Dróg i Zieleni. Policja nie ma uprawnień do zajmowania się tego typu sprawami. Zanim podejmiemy interwencję dobrze jest sprawdzić, u kogo należy interweniować.

Inny z naszych czytelników Pan Mariusz również starał się interweniować w sprawie budynku przy Zimnej, tym razem u władz miasta. W odpowiedzi na jego działania, władze miasta skierowały pismo zarówno do właściciela – Spółki Holland – House – oraz do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego „(…)o wdrożenie, zgodnie z posiadanymi kompetencjami, postępowanie w celu usunięcia zagrożenia jakie obecnie stanowi obiekt byłej kotłowni przy ul. Zimnej 11 w Gdańsku.”

kotlownia2

Trudno winić Urząd Miasta Gdańska za brak zdecydowanych działań w tej sprawie. Problem można by rzec leży tutaj po stronie mieszkańców Stogów. W takich sytuacjach organem, który skutecznie interweniuje u władz miasta jest Rada Dzielnicy. Nie posiadając takiego organu sami utrudniamy lub wręcz uniemożliwiamy działania odpowiednim władzą. Nie mając przedstawicieli w postaci członków Rady Dzielnicy, uniemożliwiamy wszelkie rozmowy. Nie może bowiem być tak, że przysłowiowy Jan Kowalski spróbuje podjąć działania podpierając się społecznym poparciem. Niestety przepisy i prawo polskie stanowi jednoznacznie w tej sprawie. Dlatego też tak istotne jest by powstała Rada Dzielnicy.

Komentarze (2)
pomoc może tylko TVN UWAGA !!!!...
2 poniedziałek, 23 sierpnia 2010 09:11
ania_l
...
.
1 niedziela, 22 sierpnia 2010 08:27
lualen
"Nie posiadając takiego organu sami utrudniamy lub wręcz uniemożliwiamy działania odpowiednim władzą. " odpowiednim władzOM,Pani redaktor ;)

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości