Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Czas wrócić do rzeczywistości.

Email Drukuj PDF
Jeszcze słychać w uszach brzmienie zegara, który miarowo przybliżał nam północ w sylwestrową noc. Głośniej słychać było odgłosy fajerwerków, których pozostałości widać coraz wyraźniej na topniejących hałdach zgarniętego z chodników śniegu. Nawet zmęczone od całonocnych tańców nogi pozwoliły wreszcie na włożenie ciepłych kozaków, które strasznie zbielały od soli wysypywanej przez sumiennych gospodarzy czyli nastał czas by wrócić do rzeczywistości.
Poniedziałek nie był przyjaznym dniem dla wracających po świątecznej przerwie uczniów, którzy dojeżdżają ze Stogów do centrum i do dalszych dzielnic. Dla pracujących w innych częściach Gdańska również wiele problemu sprawiła poranna awaria trakcji tramwajowej. Autobusy nie mogły pomieścić wszystkich zdążających do pracy czy szkoły.
I kogo winić? Zły los, który musiał zacząć się   w poniedziałek?
Ale śnieg na stogowskich ( i nie tylko naszych) ulicach leży już dość długo by stać się stertą brudnej brei, po której codziennie musimy przejść by zrobić zakupy czy dojść do przystanku.
Co chwilę słyszymy o trudnościach jakie napotykają pasażerowie kolei, na skutki ogromnych ilości śniegu, który spadł w  pierwszych dniach zimy, a co będzie dalej? Jak ta prawdziwa styczniowa czy lutowa zima dopiero nadejdzie?
Strach pomyśleć..ale mamy nadzieję, że administratorzy budynków zadbają o mieszkańców Stogów, że właściciele posesji pomyślą, gdzie przerzucać śnieg ze swojego ogródka. Wierzymy, że piasku wystarczy w odśnieżających ulice i jezdnie samochodach. Przecież wystarczy dobrze zaplanować pracę, pomyśleć o najbliższych i innych mieszkańcach, włożyć trochę serca i przypomnieć sobie, że nie takie zimy były już w przeszłości, że z większymi problemami borykaliśmy się i robiliśmy to z życzliwością, bez złości i przeklinania. 
Jeśli każdy z nas sumiennie będzie wykonywał swoje obowiązki, to łatwiej będzie nam żyć, a jeśli jeszcze do tego zobaczymy uśmiech na twarzy mijanego przechodnia, to z większą ochotą będziemy starali przetrwać okres jakże lubianej przez dzieci zimy.
Tych z państwa, którzy chcieliby podzielić się swoją opinią, wyrazić swoje zdanie na temat poruszony  w powyższym artykule serdecznie zapraszam na forum gdzie może przekazać negatywne i pozytywne wiadomości z naszej dzielnicy.
Komentarze (1)
986
1 wtorek, 04 stycznia 2011 11:51
Dariusz Słodkowski
986, gdy życzliwość nie pomaga to nie ma niestety (również nad tym ubolewam) innej możliwości.

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości