Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
4 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Ambroży, Bazyli, Benedykt, Izydor,
Wacław, Wacława, Zdzimir

Do końca roku zostało 272 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Spotkanie Rady Osiedla Stogi z mieszkańcami

Email Drukuj PDF

Spotkanie Rady Osiedla Stogi z mieszkańcami

 

21 marca odbyło się spotkanie Rady Osiedla Stogi z mieszkańcami na terenie Szkoły Podstawowej nr 11. Gościem był dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku pan Maciej Lorek.

Przybliżył on temat segregowania śmieci w systemie dualnym. System ten obowiązywać nas będzie od już 1 kwietnia tego roku. Odpowiadał też na pytania dotyczące ewentualnych inwestycji w strefie przemysłowej zlokalizowanej w pobliżu Stogów. Ten drugi temat budził najwięcej emocji.  Obecni na spotkaniu mieszkańcy wyrazili swoje zaniepokojenie brakiem wpływu na charakter i lokalizację ewentualnych inwestycji. Poruszane były też lokalne problemy związane z ochroną środowiska takie jak ciepłownia czy dymiący komin drukarni. W miarę swoich możliwości gość starał się wyczerpująco odpowiadać na pytania i wskazywać możliwe do podjęcia działania. Zachęcał do współpracy mieszkańców z Radą Osiedla oraz radnymi w celu sprecyzowania oczekiwań i poszukania satysfakcjonujących wszystkie strony rozwiązań.

Przedstawiciele Rady Osiedla również odpowiadali na pytania nurtujące mieszkańców. Tak z jednej jak i z drugiej strony można było zauważyć troskę i zainteresowanie miejscem gdzie mieszkamy. Pani Ania Krawczyńska zachęcała mieszkańców do tego, by z problemami na bieżąco zgłaszali się na dyżury radnych gdyż często wiele zależy od ich aktywności, przepływu informacji i szybkości reakcji.

Następnie Rada Osiedla przedstawiła sprawozdanie ze swej dotychczasowej działalności. Przybliżyła również problemy jakimi obecnie się zajmuje.

Informacje na temat dyżurów jak również działań podejmowanych przez Radę ukazują się na stronie internetowej. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Link do strony znajduje się w dziale „współpraca”.

Zdjęcia ze spotkania w naszej galerii.

 

AR

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości