Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Poniedziałek
30 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Niedziela ze św. Feliksem - relacja

Email Drukuj PDF

Niedziela ze św. Feliksem - relacja

 

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na mszę św. o godz. 11.30, następnie na nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Feliksa, błogosławieństwem Jego relikwiami. Festyn odbył się w ogrodzie klasztornym. Atrakcji było co niemiara: zaprezentowały się przedszkola zaprzyjaźnione z oo. kapucynami; zaśpiewały zaproszone schole dziecięce z parafii  naszej diecezji; dzieci ze szkoły podstawowej  przedstawiły układy taneczne. Było więc radośnie, tanecznie i śpiewnie. Święty Feliks napewno był wniebowzięty. Strażacy przygotowali podniebne wycieczki na wysięgniku. Tylko mewa, która uwiła sobie gniazdo na dachu kościoła była zaskoczona niespodziewanymi gośćmi. Policja edukowała i pozwalała spełniać marzenia przyszłych stróżów prawa a psy ratownicze oczarowały dzieci i ze spokojem pozwalały się adorować.  Przyjaciele oo. kapucynów przygotowali grilla, słodycze, ciasto, kawę, herbatę oraz wyśmienite zupy.

Dzieci z parafii Najświętszego Imienia Maryi na Krakowca oraz Matki Bożej Bolesnej z Przeróbki były dumne i szczęśliwe, że mogły wziąć udział w tym święcie. Dziękujemy ich opiekunkom paniom Dorocie, Sylwii oraz Marlenie za pracę włożoną w ich przygotowaniea o. Piotrowi za zaproszenie.

 

Św. Feliks mając 28 lat wstąpił do zakonu kapucynów. Po odbyciu nowicjatu został skierowany do klasztoru w Rzymie, gdzie ponad 40 lat był kwestarzem. Zajmował się zbieraniem jałmużny i ofiar dla klasztoru, biednych i chorych. W połatanym habicie codziennie przemierzał ulice Wiecznego Miasta.

Zarówno dobrodziejom, jak i tym, którzy nic mu nie ofiarowali, zawsze mówił dwa słowa: "Deo gratias" (po łac. - Bogu niech będą dzięki), stąd wziął się jego przydomek Brat "Deogratias". Po pewnym czasie stał się rozpoznawalną postacią w Wiecznym Mieście. Był bardzo szanowany i budził powszechną sympatię. Lubiły go zwłaszcza dzieci, ponieważ uczył je śpiewu piosenek i ballad.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta niedziela ku czci św. Feliksa była wyjątkowa Deo gratias!

Zobacz galerię... 

 

 

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości