Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
4 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Ambroży, Bazyli, Benedykt, Izydor,
Wacław, Wacława, Zdzimir

Do końca roku zostało 272 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Spotkanie na temat sytuacji młodzieży na Stogach

Email Drukuj PDF
19 listopada w świetlicy Komisariatu Policji VII odbyło się spotkanie na temat sytuacji oraz zachowania dzieci i młodzieży w Gdańsku Stogach. Na zaproszenie wystosowane przez Komendanta przybyli Tadeusz Bielawski, Przewodniczący Klubu Seniora „Ostoja”, ks. Tadeusz Ławicki, proboszcz parafii p. w. św. Rodziny, Teresa Litwin, dyrektor Gimnazjum nr 11 oraz Piotr Pardo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku. Komisariat Policji VII w Gdańsku reprezentowali: nadkom. Tomasz Czaja, komendant, asp. sztab. Tomasz Skubiszewski, przełożony dzielnicowych i  mł. asp. Daniel Łaszkiewicz, zajmujący się przestępczością nieletnich.

Omówione zostały statystyki prowadzone przez policjantów z Komisariatu na Stogach, dotyczące przestępczości ogółem i przestępczości nieletnich w 2009 roku. Przekazano również spostrzeżenia na temat współpracy policji z innymi podmiotami w zakresie przeciwdziałania oraz zwalczania bezprawnych lub nieakceptowanych społecznie zachowań dzieci i młodzieży na tym terenie.

Tadeusz Bielawski w imieniu lokalnej społeczności dzielnicy przedstawił uwagi na temat negatywnych zachowań młodzieży, a także nieskuteczności działania szkoły, która, jego zdaniem, zbyt słabo włącza się w wychowywanie. Przewodniczący Klubu Seniora odniósł się również do niskiej świadomości społecznej mieszkańców Stogów, której wyrazem są niska frekwencja w wyborach do rady dzielnicy oraz małe zainteresowanie lokalnymi problemami. Poprosił także obecnych gości o rozpropagowanie idei powołania rady dzielnicy na Stogach. Zaistniała bowiem szansa, że próg wymaganej frekwencji obniżony zostanie do 5%.  Nadal brakuje jednak kandydatów do rady dzielnicy.

Dyrektorzy szkół podkreślili, że główną misją szkoły jest edukacja, zaś sprawy wychowania realizowane są w miarę możliwości placówek szkolnych. Jednym z problemów współczesnej szkoły jest napięty program, ograniczający do minimum czas zajęć wychowawczych. Najważniejszę rolę odgrywa jednak rodzina. Postawa rodziców czasem nie daje możliwości osiągnięcia pozytywnych efektów w wychowywaniu najmłodszych. Niektórzy z nich nie są zainteresowani losem swoich dzieci lub stanowczo wzbraniają się przed ingerencją szkoły w wychowanie.

Na zakończenie spotkania wypracowano wspólne stanowisko, zarówno dla mieszkańców, szkół, kościoła, jak i policji, dotyczące, między innymi, wykorzystania lokalnych mediów jako najlepszego nośnika informacji o dzielnicy i jej problemach.
Komentarze (3)
sytuacja mlodziezy
3 niedziela, 29 listopada 2009 13:06
Violka
Jezeli rodzice zachowuja sie nagannie(matki prowadzace dzieci do szkoly,klna,pala papierosy itp.)to co mozna zadac od dzieci?Niektore z dzieci opowiadaja,jak w domu sa awantury,libacje itd.Pozniej z takich dzieci wyrasta mlodziez o takich samych uzaleznieniach jak rodzice.Bledne kolo.
nic nie zrobia
2 niedziela, 29 listopada 2009 12:40
tadzio
Nic sie nie da zrobić dopóki po pierwsze wladze miasta nie zapewnią zorganizowania czegoś na Stogach dla mlodzieży a po drugie to wychowanie dzieci ma istotna role w tym wszystki bo jak rodzic wogóle nie interesuje sie co robi ich dziecko po szkole to tak bedzie a potem widac pijaną mlodzez stojaca pod klatkami
stogi
1 piątek, 27 listopada 2009 20:30
Klapek1981
Ciekawe co zrobicie?

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości