Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Nie dokarmiajmy dzików

Email Drukuj PDF
Nadchodzi zima. W tym czasie chętniej dokarmiamy zwierzęta. Pamiętajmy jednak o zagrożeniach, jakie mogą nieść za sobą takie działania. W okolicy przystani oraz bloków mieszkalnych na Stogach mieszkańcy często zostawiają resztki jedzenia. To z kolei przyciąga z lasu dziki. Zwierzęta w poszukiwaniu większej ilości pożywienia podchodzą coraz bliżej ludzkich siedzib. Nie boją się już ani samochodów, ani ludzi.
 
Wychodząc na wieczorny spacer uważajmy. Gdy natkniemy się na zwierzęta powinniśmy spokojnie i powoli wycofać się. W żadnym wypadku nie należy pochodzić bliżej. Szczególnie ostrożni powinni być właściciele psów, które szczekaniem mogą wzbudzić agresje dzika.
 
Biegające po osiedlu zwierzęta zagrażają nie tylko spacerowiczom, ale również kierowcom, zwłaszcza w okolicach zjazdu z mostu Jana Pawła II. W tym miejscu dziki często przebiegają przez drogę, kierując się w poszukiwaniu jedzenia do okolicznych ogródków działkowych.
 
Straż Miejska apeluje zatem: w przypadku zagrożenia ze strony dzika, należy skontaktować się z Strażą Miejską. Funkcjonariusze poinformują nadleśnictwo i w ten sposób dziki zostaną przeniesione w miejsce odległe od siedzib ludzkich. Należy zachować szczególną ostrożność i nie lekceważyć zagrożenia.

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości