Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Czynsze w Gdańsku – ulgi dla najbiedniejszych

Email Drukuj PDF
Znamy już plan zagospodarowania mieszkaniowego dla gminy Gdańsk na lata 2009 -2013. Głównymi założeniami planu są zmniejszenie o połowę ilości mieszkań komunalnych, likwidacja stref zamieszkania, wprowadzenie jednej stawki bazowej czynszu najmu, zastosowanie obniżek nie tylko ze względu na stan techniczny budynku, ale także na status majątkowy osób wynajmujących, pozyskanie nowych mieszkań (ponad 1500 lokali) oraz skrócenie okresu oczekiwania na pomoc mieszkaniową.
 
Z powodu kosztów remontów lokali komunalnych miasto zakłada, że w latach 2009-2013 ich liczba zostanie zmniejszona z 27 tys. do 15 tys. Pozostałe 12 tys. lokali ma zostać sprzedane najemcom za 10% wartości.
 
Zmiana aktualnie  istniejących stref zamieszkania i zamienienie ich na jedną strefę czynszową, przeprowadzona będzie przy jednoczesnym utrzymaniu obniżek uwzględniających stan techniczny lokali i wprowadzeniu obniżek dochodowych. Dzięki temu oferty najmu mieszkań komunalnych będą bardziej dopasowane do potrzeb najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska.
 
Aby ochronić najemców o niskich dochodach zamieszkałych w lokalach słabych technicznie, wprowadzono możliwość łączenia obniżek do wysokości 60%, tj. do 40 % wartości jednolitej stawki czynszu. Nowe przepisy wejdą w życie od 2011 roku. Do tego czasu najemcy powinni podjąć decyzję, czy zajmowany lokal komunalny wykupić, zamienić na mniejszy czy też utrzymać, nawet w przypadku braku prawa do otrzymania obniżki dochodowej.
 
Szczegółowe informacje i tabele czynszu na stronie www.gdansk.pl
fot. Halina Bogdanowicz

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości