Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Tajemnicze mieszkanie na Falck Polonusa

Email Drukuj PDF
altProblemy mieszkaniowe to bolączka wielu miast w Polsce. Dotyka on również mieszkańców naszej dzielnicy. Dlatego też dziwi fakt istnienia tutaj pustych i niezagospodarowanych mieszkań.
 
Jedno z nich znajduje się w bloku przy ulicy Falck Polonusa. Jak twierdzą lokatorzy, stoi ono puste od prawie dziewięciu lat. Faktycznie lokal nie wygląda na zamieszkały: wybite szyby, stare firany, od lat otwarte okno łazienki. Próba skontaktowana się z mieszkańcami tego lokalu jest bezskuteczna. Naprawdę można zwątpić w ich istnienie.
 
Innego zdania jest jednak BOM na Przeróbce. Zarządcy twierdzą, że mieszkanie posiada lokatora.
- Aktualnie stosunek najmu posiada partnerka poprzedniego lokatora. Spłaciła ona zadłużenie lokalu, a także wystąpiła z wnioskiem o wykup. W sierpniu zgłosiła tymczasowy wyjazd za granicę, jednocześnie wskazując opiekuna lokalu do czasu jej powrotu. Dlatego też informacje o pustostanie uważam, za nie prawdziwe. Po zgłoszeniu jakie otrzymaliśmy od mieszkańców nastąpiła nasza niezwłoczna interwencja - informuje przedstawiciel BOM na Przeróbce Stanisław Chomik.
 
Tymczasem mieszkańcy bloku skarżą się, że z powodu nieogrzewania znajdującego się na parterze lokalu, nie mają bieżącej wody - rury zamarzają. Twierdzą też, że mieszkaniem nikt się nie interesuje, a ich skargi pozostają bez odpowiedzi.
 
Trudno ustalić, czy lokal faktycznie jest opuszczony oraz ile takich mieszkań znajduje się w naszej dzielnicy. Sprawa wydaje się dziwna, biorąc pod uwagę, jak wiele osób czeka tu na przydzielenie lokalu. Czasem, jak w przypadku pani Renaty, o której pisaliśmy parę miesięcy temu, problem jest wręcz naglący.
 
Zobacz także: Problemy pani Renaty

 

Komentarze (4)
odwalcie sie od mojego mieszkania
4 środa, 17 lutego 2010 17:05
politańczykonieczko
to mój dom i wyjechałem na wyspę Hawaje
...
3 poniedziałek, 25 stycznia 2010 20:36
Krystian_0
A to już nie wolno mieć mieszkania i w nim nie mieszkać? Ma wykupione mieszkanie, wszystko opłacone to jakim prawem chcecie zabierać to mieszkanie?
Zgadzam się!!!
2 środa, 06 stycznia 2010 14:55
smerfetka
P.Chomik nie powinien być obojętny na zgłoszenia od mieszkańców tymbardziej , że ludzie czekają na mieszkania a pustostany istniały i będą istnieć ,ale o tym głośno się nie mówi i nigdy nie mówiło !!!! A to , że lokal ma lokatora , który ma podpisaną umowę najmu nie znaczy , że lokator tam mieszka a mieszkanie nie jest pustostanem.Na przykładzie tej Pani- wyjechała za granicę i mieszkanie stoi puste ...Czy miasto stać na taką niegospodarność??A na Stogach znalazłby się nie jeden pustostan !!! I nie tylko na Stogach.
mieszkancy
1 wtorek, 05 stycznia 2010 16:11
obserwator
uwazam ze mieszkancy naszej dzielnicy wiedzac o takich pustostanach powinni zglasdzac to do redakcji portalu, moze dziennikarze cos wskoraja w tym temacie ... a Pana CHomika zapraszam do mieszkania powyzej ciekawe jak dlugo pomieszkalby w zime bez wody i czy wtedy bylyby jakies niezwloczne interwencje

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości