Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Stoczniowy jachtklub własnością miasta

Email Drukuj PDF

W wyniku przetargu komorniczego Jachtklub Stoczni Gdańskiej w  Górkach Zachodnich  stał się własnością miasta. Gmina Gdańsk nabyła klub za kwotę 3,2 mln zł. Na sprzedaż wystawił go syndyk masy upadłościowej Stoczni Gdańskiej.


Dlaczego miasto kupiło upadły klub jachtowy? Ochrona ośrodków żeglarskich takich jak Jachtklub Stoczni Gdańskiej wpisuje się w działania miasta związane z programem ożywienia dróg wodnych w Gdańsku o którym pisaliśmy TUTAJ . Zakłada on m.in. budowę niezbędnej infrastruktury dla potrzeb przystani żeglarskich, utworzenie linii tramwaju wodnego na Stogach, odbudowę i przebudowę nabrzeży na Motławie. Realizacja tego projektu ma na celu stworzenie w Gdańsku dużego i prężnie działającego ośrodka turystyki wodnej. Jest to duża szansa dla naszej „wyspy”, która dzięki temu może stać się bardziej popularnym i atrakcyjnym miejscem.

Jachtklub Stoczni Gdańskiej działa już od przeszło 50 lat. Nic więc dziwnego, że budynek klubowy oraz nabrzeża basenu wymagają remontu. Być może to było przyczyną niepowodzeń dwóch poprzednich przetargów w 2005 i 2008 roku.
-Najlepszym wyjściem byłoby przejęcie klubu przez miasto, bo sprzedaż prywatnemu inwestorowi oznacza koniec działalności sportowej i turystycznej, prowadzonej przez nas od kilkudziesięciu lat – mówił dwa lata temu Dziennikowi Bałtyckiemu Andrzej Szrubkowski, kierownik JKSG.

 

Miejmy nadzieję, że teraz ośrodek zacznie się rozwijać, a współpraca klubowego zarządu z miastem będzie układać się pomyślnie.

Wejdź na stronę Jachtklubu Stoczni Gdańskiej

Komentarze (1)
jasne
1 piątek, 22 stycznia 2010 15:13
obserwator
ciekawe kto wzia za to w lape skoro za tak male pieniadze w tak niesamowicie strategicznym dla miasta miejscu sprzedali teren

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości