Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
17 Listopada 2019
Imieniny obchodzą
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon,
Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Do końca roku zostało 45 dni.
Zodiak: Skorpion
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Spotkanie Obywatelskie 2011

Email Drukuj PDF

W czwartkowe popołudnie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance miało miejsce Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Było to już szóste spotkanie z zaproszonymi gdańszczanami . Wśród gości byli przedstawiciele wielu instytucji: radni sejmiku, miasta, dzielnic, osiedli, pracownicy magistratu, działacze organizacji społecznych i pozarządowych. Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej. Krótkim wprowadzeniem rozpoczął p. Piotr Kowalczuk, po czym oddał głos prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Po przywitaniu, odebraniu z rąk przedstawicielek ZHP Betlejemskiego Światełka Pokoju i podziękowaniu zgromadzonym za przybycie, prezydent Paweł Adamowicz tradycyjnie w zarysie przedstawił tegoroczne osiągnięcia, ale i plany na najbliższe lata. Zmiany zachodzące w ostatnim czasie w Gdańsku są widoczne na każdym kroku : wybudowane kilometry nowych dróg, trasy kolejnych ścieżek rowerowych, wyremontowane i budowane nowe torowiska, nowo powstałe place zabaw, czy w końcu stadion w Letnicy. Głównym przesłaniem przemówienia prezydenta było to : byśmy nie martwili się tym, co się nie udało, ale cieszyli z sukcesów, które osiągnęliśmy.

Po przemówieniu zgromadzeni mieli okazję obejrzeć krótką prezentację multimedialną obrazującą wcześniejszą wypowiedź gospodarza Gdańska .

_MG_8857_m

Ważnym momentem tej uroczystości, dla naszej redakcji, było wręczenie Medalu Prezydenta Miasta Gdańska Elżbiecie Gerleckiej - założycielce i prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Pedagogów Praktyków, dzięki któremu powstał portal stogi.info pl., od lat pracującej dla dobra najmłodszych w naszym mieście, a w szczególności na osiedlu Stogi . Nagrodzona podziękowała prezydentowi za tworzenie sprzyjających warunków, a swoim współpracownikom za pracę i zaangażowanie, podkreślając przy tym, że w zespole siła.

Kolejną godzinę VI Spotkania Obywatelskiego swoim występem umilał czas zespół Trebunie-Tutki. Po występach góralskiej kapeli głos zabrał obecny na spotkaniu ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Ksiądz nie przemawiał ze sceny, a usiadł wśród zaproszonych gości, jak sam stwierdził, by atmosfera była bardziej swojska, niż oficjalna. I taka właśnie była. Stała się jeszcze bardziej rodzinna, gdy zaprosił obecnych do wspólnego śpiewania kolęd. Rozpoczął pewnym głosem „Wśród nocnej ciszy” i chyba nie było na sali osoby, która by nie śpiewała.

Część oficjalną zakończył prezydent, zapraszając do foyer na podzielenie się opłatkiem i drobny poczęstunek.

 

Więcej o spotkaniu obywatelskim na stronie: www.gdansk.pl

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości