Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
24 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 222 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Młoda gitarzystka ze Stogów laureatką ogólnopolskich konkursów

Email Drukuj PDF

Młoda gitarzystka ze Stogów laureatką ogólnopolskich konkursów

 

Zuzanna Wężyk jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Kształci się tam w klasie gitary klasycznej. Jej talent został dostrzeżony i wyróżniony na dwóch ważnych ogólnopolskich konkursach.

W dniach 10-11 marca miał miejsce  w Tychach IV Ogólnopolski Konkurs "Gitara w muzyce kameralnej". W swojej formule jest on nastawiony na łączenie gitary klasycznej z innymi instrumentami. Brało w nim udział 19 duetów z całej Polski. Zuzanna Wężyk (gitara) w duecie z Weroniką Pieczewska (skrzypce) zajęła III miejsce w grupie starszej.

Podczas Ogólnopolskich Przesłuchań CEA  (Centrum Edukacji Artystycznej) uczniów klas gitary oraz zespołów gitarowych szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w Warszawie w dniach 31.03- 01.04 mieszkanka Stogów również została nagrodzona. W kategorii soliści otrzymała wyróżnienie. W kategorii zespoły wraz z kwartetem gitarowym w składzie: Artur Czapiewski,Wojciech Mocarski, Marek Puchowski, Zuzanna Wężyk - zajęła w tym konkursie I miejsce.

Uzdolnionej gitarzystki posłuchać można także na Stogach. Występuje ona w ramach Muzycznych Piątków w Bibliotece Społecznej solo oraz ze wspomnianym kwartetem. Usłyszeć ją można

 w parafialnym kosciele na Stogach gdzie z zespołem Dio Amore upiększa liturgię mszy świętej o 9.30. Śpiewa również w znanym w kraju i zagranicą zespole "Stella Maris", którego dyrektorem i dyrygentem jest ks. Józef Wilczyński - jezuita. Zespół ten w niedzielę 29.04.2012 r.  o godz. 12.00 w kościele Św. Krzyża w Gdańsku w trakcie Koncertu z okazji I rocznicy beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II wykonan hymn pochwalny ,,Santo Subito" Gedymina Grubby.

 

Zuzia zaprasza na swój blog www.muzotok.blogspot.com

oraz na stronę zespołu Stella Maris http://www.stellamaris.com.pl

 

 

 

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości