Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak
Współpraca z nami

Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Trzy Malarki z DPS „Ostoja”

Email Drukuj PDF
Za zajęcia plastyczne w DPS „Ostoja” na Stogach od roku odpowiedzialna jest  pani Katarzyna Rudakow, terapeutka zajęciowa. Prowadzi ona zajęcia
z seniorami wykazującymi  zainteresowania
i zdolności  plastyczne. Pani Katarzyna musi mieć wiele zrozumienia i cierpliwości, bo z seniorami jest tak, że czasem na zajęcia nie przychodzą i nieraz trzeba ich do pracy mobilizować. Taka sytuacja ma związek z ich kondycją zdrowotną. Są jednak trzy Panie, uczestniczki zajęć Dziennego Domu, które zasługują na wyróżnienie i mogą się nawet pochwalić osiągnięciami malarskimi. Miały one swoje wernisaże i za wystawiane prace otrzymały wyróżnienia.

Jedną z nich jest pani Hanna Bartkowska, lat 57. Swoje prace wykonuje głównie  kredkami  i flamastrami. Brała udział w licznych konkursach i wystawach plastycznych m.in. w wystawie  „Nasza Galeria” w Druskiennikach na Litwie, w IV edycji Festiwalu „Pozapozy”. Autorka wzięła również udział w konkursie literacko - artystycznym „Rok 2006 – ROKIEM JĘZYKA POLSKIEGO” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku – Oliwie.


Następną autorką jest 67-letnia pani Zofia Kowalke. Wykonuje swe prace w technice akwareli. Pani Zofia brała udział w licznych konkursach i wystawach plastycznych m.in.
w wystawie „Nasza Galeria – 2006” w Druskiennikach na Litwie, w IV edycji Festiwalu „Pozapozy”, gdzie praca autorki została wyróżniona udziałem w wystawie pokonkursowej
w foyer Teatru Wybrzeże.  Autorka wzięła również udział konkursie literacko - artystycznym „Rok 2006 – ROKIEM JĘZYKA POLSKIEGO” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku – Oliwie. Otrzmała tam wyróżnienie za pracę przedstawiającą zabytki Polski.
W 2008 r. prace pani Zofii Kowalke brały udział w wystawie indywidualnej w „Galerii Mariackiej”.


Trzecią z Nich jest 55-letnia pani Danuta Zalewska,  która stosuje technikę haftu oraz rysunku flamastrami, kredkami i ołówkami. Brała udział w licznych konkursach i wystawach plastycznych m.in. w wystawie „Nasza Galeria 2006”w Druskiennikach na Litwie oraz w IV edycji Festiwalu „Pozapozy”, gdzie praca pani Danusi została wyróżniona udziałem
w wystawie pokonkursowej w foyer Teatru Wybrzeże. W 2008 r. prace autorki uczestniczyły
w wystawie indywidualnej w „Galerii Mariackiej”w Gdańsku. W 2009 r. P. Danuta brała udział
w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych” organizowanym przez PFRON oraz
w imprezie „Aktywny Senior pokaż co potrafisz” w Gdańsku-Brzeźnie.


Wszystkie trzy malarki miały swoją wystawę malarską jesienią zeszłego roku w naszym Domu Sztuki na Stogach. Gratulujemy im osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Autorka: HB

 

Komentarze (2)
wystawy
2 poniedziałek, 03 sierpnia 2009 16:57
Paulina
Piękne prace i piękne postaci. Naprawdę warto propagować sztukę ludzi dojrzałych, aby innym np. na na emeryturze też się chciało chcieć.
Bardzo dziękujemy Pani Redaktor Bogdanowicz za ten i inne artykuły.
Paulina z mężem
obrazy
1 czwartek, 30 lipca 2009 10:19
Teresa
Widziałam wystawę na Stogach. Moje gratulacje!

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości