Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
4 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Ambroży, Bazyli, Benedykt, Izydor,
Wacław, Wacława, Zdzimir

Do końca roku zostało 272 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Gdańsk przygotowuje się do zimowej akcji dokarmiania ptaków!

Email Drukuj PDF

Miasto Gdańsk - jak co roku - zachęca mieszkańców do niesienia pomocy ptakom w trudnym dla nich okresie zimowym. Na chętnych gdańszczan od 27 listopada czekają karmniki. Akacja potrwa do wyczerpania zapasów.

- Rozdawanie karmników, jak i coroczna akcja rozdawania karmy dla ptaków mają charakter edukacyjny. Chcemy w ten sposób przypomnieć i uwrażliwić mieszkańców na fakt, że zimą zwierzęta potrzebują naszego wsparcia, że warto je wspierać i że należy to robić rozsądnie - podkreśla Tadeusz Gzowski koordynator akcji z Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu. - Zaczynajmy dokarmiać ptaki wówczas gdy zalegający śnieg i niska temperatura uniemożliwiają im samodzielne zdobycie pokarmu. A gdy już zaczniemy je dokarmiać róbmy to systematycznie do czasu ustania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Miasto zakupiło 100 karmników. Będą one wydawane chętnym od środy 27 listopada codziennie (w dni pracy urzędu) w godz. od 10.00 do 14.00, do wyczerpania zapasów. Punkt dystrybucji karmników zlokalizowany będzie w siedzibie Wydziału Środowiska - w budynku przy ul Kartuskiej 5, na parterze budynku przy portierni.

A już 10 grudnia rozpocznie się dystrybucja karmy dla ptaków. Karma wydawana będzie codziennie (w dni pracy urzędu) także w siedzibie Wydziału Środowiska, w godz. od 10.00 do 14.00. Do rozdania będzie 5 ton karmy! Każdy mieszkaniec Gdańska jednorazowo otrzymać będzie mógł 5kg karmy (w worku w postaci słonecznika łuskanego łamanego), a także instrukcję i porady jak właściwie dokarmiać ptaki. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Dystrybucją karmy i karmników zajmować będzie się zaprzyjaźniona i zaangażowana w ekologiczne akcje Miasta, Fundacja Sprawni Inaczej.

Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe

źródło: www.gdansk.pl

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości