Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Poniedziałek
30 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Straż Miejska przypomina: twój pies - twój obowiązek

Email Drukuj PDF

Każdego roku w czasie przedwiośnia gdańscy strażnicy miejscy zwiększają liczbę kontroli w miejscach, gdzie najczęściej wyprowadzane są psy. Municypalni sprawdzają, czy podczas spacerów zwierzęta trzymane są na smyczy i czy właściciele sprzątają odchody po swoich czworonogach.

Początek wiosny to czas, gdy wzrok wielu mieszkańców pada na zieleńce. Niestety w wielu miejscach ich stan czystości pozostawia wiele do życzenia.

- Często tam, gdzie powinna rosnąć trawa straszą podarte reklamówki, niedopałki papierosów oraz wszędobylskie psie odchody – mówi Mirosław Radka, kierownik Referatu VI. Niektórzy właściciele czworonogów ciągle zapominają o ciążących na nich powinnościach i dlatego w marcu zwiększamy ilość kontroli miejsc wyprowadzania zwierząt na spacery - dodaje.

Obowiązki posiadaczy czworonogów zawarte są w Regulaminie utrzymania czystości, który nakazuje natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzę, w szczególności na klatkach schodowych, w windach lub innych pomieszczeniach wspólnego użytku, jak również na chodnikach, ulicach i placach zabaw a także na zieleńcach, w parkach i innych miejscach publicznych. Ponadto psa należy wyprowadzać na smyczy lub w kagańcu, a przedstawiciela rasy uznanej za agresywną – zarówno na smyczy jak i w kagańcu. Psa nie można również zostawiać bez opieki i nadzoru oraz należy go szczepić.

Za niestosowanie się do wyżej wymienionych przepisów grozi mandat w wysokości do 500 złotych. W 2013 roku gdańscy strażnicy miejscy podjęli wobec nieprzestrzegających przepisów właścicieli psów 2828 interwencji, wystawiając 507 mandatów na kwotę 23 520 zł.

Miłosz Jurgielewicz / Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku

źródło: www.gdansk.pl

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości