Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Poniedziałek
30 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Orzeł rzuca wyzwanie na Stogach

Email Drukuj PDF

Fundacja Zdrowa Rywalizacja i MOSiR Gdańsk zapraszają na Wyzwanie Orła - ekstremalny bieg z przeszkodami osadzony w historycznej scenerii. To test dla sprawności, wytrzymałości, siły fizycznej i odporności psychicznej uczestników. To możliwość sprawdzenia siebie w ekstremalnych warunkach i przełamania własnych słabości.

 

Zawodnicy będą mieli do pokonania przeszkody linowe, zasieki, okopy, trzęsawiska, bunkry, barykady i inne utrudnienia, które niejednokrotnie zaskoczą startujących. Wyzwanie Orła odbywać się będzie na dystansach 6 i 13 km, głównie po leśnych duktach i plaży, nie zabraknie żwiru, błota i przeszkód wodnych.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Zdrowa Rywalizacja we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku, na cześć bohaterskich Obrońców Wybrzeża w 1939 roku.

W biegu wystartują między innymi Adam Korol (wioślarz, Mistrz Olimpijski z Pekinu), Iwona Guzowska (kilkukrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie), Michał Wlazło (kilkukrotny mistrz Polski muay thai). Impreza odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Więcej informacji: www.wyzwanieorla.pl

Termin: 11.07.2015

Lokalizacja i otoczenie:
Wyzwanie Orła odbywać się będzie w dużej mierze na trasie Szlaku Fortyfikacji Nadmorskich PTTK, ze startem i metą w okolicach ulicy Wydmy w gdańskiej dzielnicy Stogi.

Ideą biegu jest współpraca, która umożliwi uczestnikom dotarcie do mety.

 Udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami to dla uczestników sprawdzenie własnych możliwości, ale przede wszystkim doskonała zabawa połączona z rywalizacją oraz współpracą z innymi, ponieważ niektóre przeszkody zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie da się ich pokonać samodzielnie. Dystans 6 km w limicie czasu wynoszącym 150 minut jest do ukończenia przez każdego z przeciętnymi możliwościami fizycznymi.

Dzięki takiej formule, zawodnicy poznają się nawzajem i integrują na trasie. Wyzwanie Orła umożliwi więc spędzenie czasu w ciekawy sposób, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na samopoczucie uczestników

Przy okazji biegu

W przestrzeni wokół biegu głównego będą mieć miejsce atrakcje:

1.    Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku udostępni wystawy historyczne odnoszące się do roku 1939 i lat sąsiednich.

2.    Rekonstruktorzy historyczni przybliżą widzom umundurowanie i codzienne życie żołnierzy z roku 1939.

3.    Hotel Galion wystawi stoisko, na którym będzie można poddać się bezpłatnej analizie składu masy ciała urządzeniem TANITA MC780.

4.    Food truck’i i inna gastronomia, dzięki którym będzie można smacznie zjeść.

Harmonogram

Organizatorzy zaplanowali start 5 serii biegów po około 100 zawodników, więc należy spodziewać się, że około 500 uczestników podejmie Wyzwania Orła.

9:00 Start I serii – Wojak 13 km i 40+ przeszkód
9:30 Start II serii – Wojak 13 km i 40+ przeszkód
10:00 Start III serii – Wojak 13 km i 40+ przeszkód
10:30 Start IV serii – Adept 6 km i 25+ przeszkód
11:00 Start V serii – Adept 6 km i 25+ przeszkód
12:30 Start biegów dla dzieci (400m, wiek od 4 do 10 lat, najmłodsi w asyście rodzica)

Wszelkich informacji na temat Wyzwania Orła udziela:

Robert Sterniński
Tel. 793 717 229
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

źródło: www.gdansk.pl

 

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości