Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak
Współpraca z nami

Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Ferie zimowe w Gdańskim Ośrodku Sportu

Email Drukuj PDF

GDAŃSKI OŚRODEK SPORTU

 

BASEN ZA ZETA

"Basen za zeta" należy do najpopularniejszych punktów programu ferii z Gdańskiego Ośrodka Sportu (poprzednio MOSiR). Co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 16–20 oraz 23–27 stycznia 2017 roku dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) będą mogły korzystać z basenu pływackiego na gdańskim Chełmie /ul. Chałubińskiego 13/ za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Zajęcia będą odbywały się od godziny 8.00 z ostatnim wejściem o godzinie 13 – wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.

 

RODZINNE PŁYWANIE

Ze specjalnej oferty będą mogły skorzystać również rodziny spędzających zimowe wakacje w mieście. Od 16 do 29 stycznia w określonych godzinach wstęp dla min. jednej osoby dorosłej plus dziecka będzie kosztował zaledwie 5 PLN od osoby.

 

ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA

Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta przeznaczona dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Bezpłatne zajęcia na pływalni krytej przy ul. Chałubińskiego 13 w Gdańsku odbywać się będą podczas ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 14-15 oraz 15-16. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów ratownictwa wodnego oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Zgłoszenia i informacje: kapieliskagdansk.pl.

 

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

 

HOKEJ PODWODNY

Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu! Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii
w dniach 16–20 oraz 23–27 stycznia 2017 roku o godzinie 15:00. Zajęcia odbywać się będą na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13. Na zajęciach wymagany jest własny sprzęt do nurkowania ABC. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenie potrzebnego sprzętu.

Organizator: Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki

 

NURKOWANIE

Centrum Nurkowe Tryton zaprasza na zajęcia basenowe w pełnym akwalungu. Zajęcia zaadresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 8 lat do 14 lat. Zajęcia odbywać się będą w dniach: 16, 18, 20, 23, 25 i 27 stycznia o godzinie 10:00. Zajęcia odbywać się będą na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13. Nurkowanie w basenie ma za zadanie zapoznanie dzieci ze światem podwodnym, sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry są odpowiednio małe, tak aby nie sprawiały kłopotu w nauce. Spotkanie składa się  z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 2 godzin z którego około 45 min to zajęcia nurkowe.

Wymagania:

- umiejętności pływackie (dowolną techniką, na poziomie podstawowym)

- strój pływacki + czepek

- Pomoc rodziców na powierzchni

Zajęcia odbywać się będą w grupach do 6 osób stąd wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Aby dokonać rezerwacji należy wejść na stronę www.cn-tryton.pl , następnie wejść w zakładkę Kalendarz, wybrać termin i dokonać rejestracji.

Organizator: Centrum Nurkowe Tryton

 

AKTYWNE FERIE Z LECHIA TENNIS CLUB

W dniach  16.01. – 20.01. oraz 23.01. – 27.01. zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Lechia Tennis Club, przy ul. Traugutta 29. Zaplanowaliśmy aktywny program sportowo-rekreacyjny (tenis, sparingi tenisowe z rówieśnikami, unihokej, piłka nożna i inne), zabawy i animacje, zajęcia edukacyjne (gry i zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy).

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie zmiennego obuwia oraz stroju sportowego. Sprzęt zapewnia organizator. Zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja.
Na Każde z zajęć obowiązuje limit 10 osób. Zapisy na www.mosirgdansk.pl

Organizator: Lechia Tennis Club

 

TRENINGI JUDO

SGKS Wybrzeże zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia judo
w czasie ferii w dniach 16–20 oraz 23–27 stycznia 2017. Zajęcia odbywają się na hali sportowej przy
ul. Traugutta 29 w godz. 10:00- 11:00 i 16:00 - 17:00. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie stroju sportowego  z długim rękawem i długą nogawką. Zajęcia są bezpłatne.

Organizator: SGKS Wybrzeże

 

FERIE NA ZARUSKIM

W dniach 16 – 20 oraz 23 – 27 stycznia 2017 roku w godzinach 10:00 – 13:00 zapraszamy
młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na zajęcia organizowane przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Żaglowiec zacumowany jest przy nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (przed dziobem statku-muzeum "Sołdek"). Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Zajęcia są bezpłatne i aby wziąć w nich udział należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.zaruski.pl, wypełnić go i wysłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na Każde z zajęć obowiązuje limit 12 osób.  Decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie:

- warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne,

- poznanie historii żaglowca i jego patrona gen. Mariusza Zaruskiego,

- nauka węzłów żeglarskich,

- poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich,

- propozycje żeglarskie na sezon 2017,

- atrakcje dostępne w obiektach Narodowego Muzeum Morskiego,

- konkursy i wiele innych rozrywek

Szczegóły programu zajęć oraz wiadomości organizacyjne, będą wcześniej publikowane na stronie www.zaruski.pl oraz profilu Facebook gdańskiego żaglowca.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu 

 

BADMINTON

W dniach 16, 18, 20 oraz 24, 25, 26 stycznia 2017 roku zapraszamy dzieci i młodzież szkolną w wieku od 6-16 lat do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych na krytych kortach badmintonowych Klubu Sportowego Sport Park Przymorze przy ul. Dąbrowszczaków 13. Zajęcia prowadzone będą w godzinach 9:00 – 10:00.

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie na zmianę obuwia sportowego oraz własnej rakiety badmintonowej. Na terenie klubu jest możliwość wypożyczenia rakiety w cenie 5zł/rakietę. Zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja. Maksymalna liczba osób na zajęciach – 14. Zapisy na www.mosirgdansk.pl

Organizator: Sport Park Przymorze

 

PIŁKA NOŻNA

Ferie piłkarskie z Klubem FC Sport Park to sportowe przygody, w których dzieci poprzez śmiech
i świetną zabawę, poznają podstawy zasad i technik grania w piłkę nożną. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiększenia swojego poziomu świadomości nt. historii piłki nożnej, a także zwiększyć umiejętności pracy grupach.

Treningi odbywać się będą na specjalnie przygotowanym boisku, dysponującym pełnym ogrzewaniem i zadaszeniem, znajdującym się przy ul. Dąbrowszczaków 13. Na zajęciach wymagane jest obuwie zmienne oraz strój sportowy. W związku z ograniczoną ilością miejsc – 15 osób, konieczna jest wcześniejsza internetowa rejestracja. Formularz dostępny na stronie www.mosirgdansk.pl . Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00 – 10:00!


Organizator: Sport Park Przymorze

 

Warunkiem uczestnictwa we wszystkich wyżej wymienionych zajęciach jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów prawnych) lub
zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału
w zajęciach.

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości