Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak
Współpraca z nami

Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Dzienny Dom Pomocy. Są wolne miejsca

Email Drukuj PDF

Od kwietnia 2016 r. trwa rozbudowa DPS „Ostoja” przy ul. Hożej 4 w Gdańsku. 

Już od stycznia 2017 r. oprócz zwiększenia o 12 liczby miejsc stacjonarnych będziemy dysponowali dodatkowymi 10 miejscami w Dziennym Domu Pomocy.

Pobyt dzienny to oferta skierowana do seniorów, w szczególności do osób samotnych. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 zapewniamy uczestnikom bogatą ofertę zajęć terapeutycznych: plastycznych, muzycznych, gimnastycznych, edukacyjnych, teatralnych, kulinarnych itp. Organizujemy też spotkania integracyjne, koncerty muzyczne, wycieczki autokarowe oraz pielgrzymki. Umożliwiamy uczestniczenie w wyjściach kulturalnych  do opery, teatru, kina. Dbając o zdrowie naszych podopiecznych wykonujemy pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Pomagamy w załatwianiu  różnych spraw socjalno-bytowych. Nasi podopieczni mają zapewnione dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiad, z uwzględnieniem diety dostosowanej do stanu zdrowia.

W wyniku rozbudowy nasza placówka uzyska dodatkową przestrzeń na nowoczesne sale terapeutyczne, zmodernizowaną salę rehabilitacyjną, nową przestronną szatnię, dodatkową windę i kuchenkę terapeutyczną. W ogrodzie pojawią się: altana, stanowiska do minigolfa, całoroczne stoły do ping-ponga oraz do gry w szachy i warcaby. Nowa aranżacja terenów zielonych sprzyjać będzie spędzaniu czasu na świeżym powietrzu również osobom mniej aktywnym ruchowo.

Dla osób o niskich dochodach pobyt w Dziennym Domu Pomocy jest bezpłatny lub wysokość opłaty jest minimalna, ustalana decyzją MOPR w Gdańsku.

Ważne, aby pamiętać, że pobyt w placówce nie oznacza dla rodziny ujmy w sposobie sprawowania opieki nad seniorem, a może jedynie przyczynią się do zaktywizowania seniora, nawiązania nowych kontaktów, ponownego rozbudzenia zainteresowań i pasji, a w konsekwencji polepszenia jakości życia całej rodziny!

 

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny pod nr. (58) 300 07 85. Wolne miejsca jeszcze są!

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości