Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
4 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Ambroży, Bazyli, Benedykt, Izydor,
Wacław, Wacława, Zdzimir

Do końca roku zostało 272 dni.
Zodiak: Baran
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Tramwaje wodne wracają na trasy

Email Drukuj PDF

Już po raz szósty gdańskie tramwaje wodne, tak lubiane przez odwiedzających nasze miasto (w 2016 roku skorzystało z nich blisko 50 tys. pasażerów), rozpoczną sezon turystyczny. Podobnie jak w ubiegłych latach, skorzystać z tego środka transportu będzie można już od 1 maja.

Jak co roku, podróżujący mają do wyboru dwie trasy:

·      na Westerplatte

·      do Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich

- Zależy nam na promocji turystycznej twierdzy Wisłoujście i Westerplatte, a tramwaj wodny stanowi naturalne wzmocnienie komunikacji w te rejony Gdańska - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Trasy tradycyjnie obsłużą dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Każdy z nich może przewieźć maksymalnie 40 osób i 5 rowerów. Pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie.

Trasa lini F5 poprowadzi od Żabiego Kruka trasą: Zielony Most - Targ Rybny - Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska - Brzeźno.

 

Trasa lini F6 przebiegać będzie na nastepującej trasie: Targ Rybny - Wiosna Ludów - Sienna Grobla II - Tamka - Stogi - Górki Zachodnie - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Wyspa Sobieszewską - Sobieszewo.

Ważne! Przystanek „Brzeźno” oraz przystanek „Sobieszewo” będą czynne od 1 maja do 23 czerwca wyłącznie w weekendy i święta. Po tym okresie, aż do 31 sierpnia, będzie można z nich korzystać codziennie.


Tramwaje wodne będą kursowały do 30 września 2017 r. Ceny biletów, tak jak w poprzednich latach wynoszą: 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. Koszt przewiezienia roweru dodatkowe 5 zł.

Szczegółowy rozkład rejsów znajduje się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: Rozkład rejsów F5 i Rozkład rejsów F6 oraz na przystankach tramwaju wodnego.

  

Źródło: gdansk.pl

 

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości