Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
19 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.
Zodiak: Waga
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy. Baw się, dbaj o środowisko i pomagaj innym

Email Drukuj PDF

Już po raz jedenasty uczestnicy Koncertu Sylwestrowego będą mogli nie tylko radośnie przywitać Nowy Rok, ale również pomagać innym i wygrywać nagrody. Wystarczy po zabawie wrzucić butelkę do oznaczonego pojemnika. Co można wygrać i komu pomóc?

- Nasz konkurs łączy element edukacyjny z dobrą zabawą, nagrodami i działalnością charytatywną – tłumaczy Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

W konkursie mogą wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym na plenerowym Koncercie Sylwestrowym, ale pojemniki będą dostępne nie tylko w tę noc.

Na Targu Węglowym staną cztery pojemniki (przy Katowni i przy wjeździe na Targ), a przy Zielonej Bramie - jeden. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w dniach 30 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r., wrzucić do oznakowanego pojemnika szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok, wkładając do niej uprzednio karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Beneficjentem butelkowej akcji będzie Fundacja „Obudź Nadzieję” działająca na terenie Gdańska.

- Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na ten cel – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

A co można wygrać? Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną między innymi: rower miejski, soundbar, miniwieża, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy i telefon.

Konkurs i losowanie przeprowadzi Komisja Konkursowa, w skład której wejdą: przedstawiciele Rady Miasta Gdańska, Biura Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o. Rozdanie nagród odbędzie się 13 stycznia 2016 r. o godz. 17, w Sali Obrad Nowego Ratusza (ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku).

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem gdańszczan. W poprzedniej edycji zebrano w ten sposób prawie 1300 kg szkła, co umożliwiło wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotą 5164 zł. Ważnym elementem akcji jest także zwiększenie bezpieczeństwa podczas imprezy gromadzącej tak dużą liczbę mieszkańców.

Szczegóły konkursu określa Regulamin dostępny na stronie bip.gdansk.pl/rada-miasta lub pod numerem telefonu 58 323 70 25.

Konkurs Butelkowy to wspólna akcja Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Źródło: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Sylwestrowy-Konkurs-Butelkowy-Dbaj-o-srodowisko-i-pomagaj-innym,a,97363

 

 

Dodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości