Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga
Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

MIĘDZYPOKOLENIOWE ŚWIĘTOWANIE

Email Drukuj PDF

100 – lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości to wspaniała okazja żeby łączyć pokolenia. W Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku radosne świętowanie trwa cały listopad. Na zajęciach terapeutycznych podopieczni Domu wykonali 100 aniołków w patriotycznych biało-czerwonych barwach, a seniorzy z grupy artystycznej „Retro” przygotowali krótki spektakl teatralny pt. „Anielska podróż STOnogi Basi po ojczyźnie”, na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Stonoga”.

Marzeniem seniorów było również po raz kolejny odwiedzić cierpiące z powodu różnych chorób dzieci przebywające na oddziałach Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego. Postanowili wręczyć im przygotowane przez siebie aniołki i zaprezentować wesołe przedstawienie. Dzięki współpracy z personelem Szpitala udało się to zorganizować 28 listopada.

- Seniorzy, biorąc udział w próbach teatralnych i innych zajęciach terapeutycznych na co dzień również zmagają się z własnymi dolegliwościami i niepełnosprawnością - mówi pani Iwona Burczyk – reżyser przedstawienia. Swoim występem chcieliśmy pokazać chorym dzieciom, że pozytywne myślenie, pogoda ducha i duża dawka humoru potrafią zdziałać cuda.

Oprócz występu, aniołków i upominków seniorzy przygotowali dla dzieci różne patriotyczne zagadki i piosenki. Kolorowe przebrania, energia i uśmiech seniorów sprawiły, że dzieci bardzo chętnie włączyły się do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że choć na chwilę zapomniały o swoich dolegliwościach, a otrzymane aniołki będą przypominać im to wesołe spotkanie.

DPS OstojaDodaj swój komentarz

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz:
  Tekst do weryfikacji. tylko małe litery bez spacji.
Weryfikacja tekstu:

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości