Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Czwartek
19 Października 2017
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.
Zodiak: Waga
Współpraca z nami

Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Młodzież

Jest to dział o młodziezy i dla młodzieży. Sprawom modzieży chcemy poświęcic te stronę.
Ostateczny jej kształt pozostawiamy inicjatywie młodych ludzi. Piszcie do nas i dzielcie się swoimi przemyśleniami, informacjamio waszych pasjach i zainteresowaniach, spostrzeżeniami na temat otaczającej rzeczywistości; wszystkim, co uznacie za godne waszej uwagi. Czekamy.

Okienko SP 62 w projekcie „Odblaskowi”

Dzieci z okienka przy SP 62 wzięły udział w projekcie zaproponowanym przez Miejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdańsku a za tytułowanym "ODBLASKOWI''. W ramach tych zajęć dzieci proponowały swoje pomysły na odblaski i doświadczały jak one działają.

 

Katarzyna Rachwalska

 

„Kampania społeczno-edukacyjna Odblaskowi.pl ma na celu zwrócenie uwagi na istotny problem bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno-zimowym - kiedy zmrok zapada szybciej, częściej występują opady atmosferyczne, a widoczność jest ograniczona. Ma również za zadanie zwiększenie świadomości o zagrożeniach wśród najmłodszych, zakłada działania propagujące zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Akcja przeprowadzana od 2010 roku przybrała formę ogólnopolskiej kampanii, której głównym punktem są eventy, prezentacje i zajęcia edukacyjne - podczas których rozdajemy bezpłatne opaski odblaskowe. Noszenie odblaskowych opasek jest skutecznym sposobem zwiększenia widoczności pieszych i rowerzystów na drogach, co przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa po zmroku.

Kolejną przyczyną, która skłania nas do realizacji działań promujących noszenie odblasków jest obowiązek ustawowy, jaki nakłada polskie prawo na dzieci do 15 roku życia. Artykuł 43. pkt. 2 Prawa o Ruchu Drogowym mówi, że dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Pamiętać trzeba, że jesienią i zimą zmrok zapada szybciej, również rano później robi się jasno. Będąc uczestnikiem drogi, nosząc ciemne ubranie bez odblasku, człowiek widoczny jest dopiero z odległości 20 metrów. W jasnym ubraniu, bez odblasku nasza widoczność zwiększa się zaledwie do 30 metrów. Jeśli samochód jedzie z prędkością 100 km/h pokona ten dystans w sekundę. W tym czasie nie zdąży nawet rozpocząć hamowania.

Założenie elementów odblaskowych zwiększa odległość, z której jesteśmy widoczni nawet do 150-300 metrów, a gdy kierowca nadjeżdżającego samochodu użyje długich świateł - nawet do około 1000 metrów.

Odblaskowi są widoczni na drodze. „

Zdjęcia z tego wydarzenia do zobaczenia w galerii.

Źródło: http://odblaskowi.pl/oakcji.html

 

 

 

Białe szaleństwo trwa w Szkole Podstawowej nr 62

W dniach 18 - 22 luty w Szkole Podstawowej Nr 62 odbywają się półkolonie zimowe "Białe szaleństwo". Uczestniczy w nich około 30 dzieci z klas I - VI. Każdy dzień to nowe wyzwanie dla uczestników. Pierwszego dnia dzieci tworzyły prace plastyczne o tematyce zimowej. We wtorek miały okazję pobawić się podczas interaktywnej lekcji w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku. W kolejnym dniu uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięły się szanty, kto je śpiewał i w jakim celu. Uczyli się prostych piosenek szantowych m.in. "Gdzie ta keja".

     Kontynuacją lekcji muzealnej było poznanie zestawu słów do alfabetu Morse'a oraz zapis własnych imion i nazwisk szyfrem. Nie zabrakło również gier i zabaw  na śniegu.

     Przed nami jeszcze dwa dni wspólnej zabawy. Wycieczka z ogniskiem do Centrum Konferencyjno Wypoczynkowego Galion oraz gry i zabawy dramowe. A na zakończenie pizza :)

Dorota Serafin

SP nr 62

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia tutaj 

 

Ortograficzne łamigłówki

ORTOGRAFICZNE  ŁAMIGŁÓWKI – KONKURS DLA DYSLEKTYKÓW

24 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły (SP 62) zostali zaproszeni do udziału w V edycji konkursu „Ortograficzne łamigłówki”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 11. Całą imprezę przygotowały

i przeprowadziły Panie: Joanna Matyka i Anna Krawczyńska we współpracy z Polskim Towarzystwem Dysleksji i Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 5  w Gdańsku.

Głównym założeniem tej formy popularyzacji zagadnień ortograficznych jest umożliwienie uczniom ze stwierdzoną dysleksją, zmierzenia się z potęgą ortografii.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli:

  1. Natalia Wójcikowska z kl IV,                            
  2. Paulina Dombrowska z kl VI
  3. Jan Dargacz z kl VI
  4. Kacper Cybulski z kl VI
  5. Kamil Frankowski z kl VI

Uczniowie podczas rozwiązywania testu byli bardzo skupieni. Na wyniki testu musimy poczekać do 1 czerwca.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i spotkanie w miłej atmosferze biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 11, prowadzonej przez p. Anię Krawczyńską.                   

Pedagog SP 62

Zobacz galerię... 

 

Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży

KONKURS PIOSENKI dla DZIECI i MŁODZIEŻY im. TEATRZYKU BIM-BOM

 

Gdańskie Stowarzyszenie "Jaś i Małgosia" zaprasza dzieci i młodzież województwa pomorskiego w wieku 7-19 lat do wzięcia udziału w VI edycji KONKURSU PIOSENKI dla DZIECI i MŁODZIEŻY im. TEATRZYKU BIM-BOM.

 

W Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim- Bom mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Pomorskiego w wieku od 7 do 19 roku życia wykonując piosenki polskich artystów. W trzech pierwszych latach konkursu do zmagań przystąpiło prawie 150 uczestników.

Należy zaśpiewać 2 piosenki,polskich autorów i wygrać CENNE NAGRODY! Udział w konkursie jest bezpłatny!

W tym roku przeprowadzimy preeliminacje:

18.05  ZOKiS Cedry Wielkie,

19.05. GOK Przywidz,

28.05. SP.Lisie Jamy,

08.06. Pałac Młodzieży Gdańsk.

  KONKURS GŁÓWNY

09.06. CSW "Łaźnia"

   Koncert Laureatów

10.06. STREFA KULTURY.

Szczegóły na str.: www.jasimalgosia.org

Kartę zgłoszenia na konkurs oraz ankietę pobrać należy ze strony:

http://www.jasimalgosia.org/bimbom.html

Następnie wypełnione przesłać na  adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

REGULAMIN  VI edycji KONKURSU PIOSENKI DLA  DZIECI I MŁODZIEŻY IM. TEATRZYKU  BIM- BOM w GDAŃSKU


 

 

 

Dni Otwarte GWSH
Uwaga maturzyści


Władze Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej zapraszają tegorocznych maturzystów

do udziału w "Dniach Otwartych GWSH". Wydarzenie to odbędzie się 3-4 kwietnia w siedzibie uczelni przy

ul. Biskupiej 24 B w godzinach od 10 do 14.

Adresowane jest do wszystkich maturzystów i nie tylko zainteresowanych naszą ofertą kształcenia na rok

akademicki 2012/2013. Tegoroczna formuła przewiduje dwudniowe spotkania warsztatowe, zajęcia otwarte, konferencje prasowe, panele dyskusyjne z udziałem znanych gości (m.in. Leszek Blanik), podczas których kandydaci na przyszłych studentów mogą sprawdzić jakość proponowanej im usługi edukacyjnej, wziąć aktywny udział w proponowanych im panelach dyskusyjnych oraz w warsztatach rozwojowych pod okiem

sprawdzonych menedżerów, które pomogą im poznać swoje mocne i słabe cechy oraz sprecyzować im cele zawodowe.

 

W ramach Dni Otwartych organizujemy  również warsztaty teatralne, możliwość zwiedzenia zabytkowej reduty, w której mieści się siedziba GWSH, a na zakończenie kameralny koncert Piotra Lisieckiego, finalisty

programu Mam Talent.

 

Zapraszamy!

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna - twoja droga na szczyt!

 

Szczegółowy program Dni Otwartych (również w załączniku)oraz na stronie:

http://www.gwsh.gda.pl/pl/aktualnosci/leszek-blanik-i-piotr-lisiecki-w-naszych-murach.html

 

Oferta kierunkowa GWSH:http://www.gwsh.gda.pl/pl/rekrutacja-2012-2013/

 

Próbka możliwości Piotra Lisieckiego:

http://www.youtube.com/watch?v=4kTBv5uuUP4&feature=fvst

 

Sylwetka Leszka Blanika:http://www.leszekblanik.com.pl/

 

Znajdź nas na fb:

http://www.facebook.com/pages/GWSH/149642531765318?ref=tn_tnmn

 

Klub Sportowy Movement:http://www.ksmovement.pl/PL/

  
Więcej artykułów…

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości