Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Października 2017
Imieniny obchodzą
Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 76 dni.
Zodiak: Waga
Współpraca z nami

Projekty GSPP
Gdańskie Okienka Przedszkolne 

Słoneczne Okienka Przedszkolne 
Współpraca 

Rowerowy Gdańsk

Sport

Zespół Anastasiego śpiewająco zaczyna sezon

Drużyna Lotos Trefl Gdańsk z impetem rozpoczęła sezon. Dwa wygrane mecze i to za 3 punkty wprawił w dobry humor nie tylko kibiców ale i samego trenera Anastasiego. Przygotował on dla kibiców niespodziankę. Film obejrzeć można w serwisie youtube pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=FhIT-TzIDWQ#t=53

Naprawdę warto!

Warto też przyjść i kibicować drużynie w niedzielę o 15.30 w meczu z Effectorem Kielce. Podczas ostatniego wygranego meczu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle było nas ponad 4700. teraz może być więcej. Doping kibiców jest ważny. Przekonaj się i stwórz atmosferę w Ergo Arenie.

Przypominamy też o siatkarskim hicie który będzie miał miejsce dzień później. Atom Trefl Sopot zagra z Chemikiem Police. Będzie to pierwszy w tym sezonie mecz Atomówek u siebie. Powitajmy je godnie na trybunach i mocno kibicujmy.

 

Zdrowy nordic walking

Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy a sam Nordic Walking ma trzy poziomy aktywności- zdrowotny, fitness, sportowy.

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą formę odchudzania- zrzucenia zbędnych kilogramów.

Kije do Nordic Walking mają bardzo wiele zalet, między innymi odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane. Najważniejsze o czym trzeba pamiętać to nie mylić kijków do Nordic Walking z kijami trekkingowymi. Czasami dochodzi do takich pomyłek gdyż sprzedawcy często nie informują klienta o dosyć zasadniczych różnicach między wyposażeniem trekkingowym a marszowym. Oprócz kijków istnieją różne ciekawe i czasami potrzebne podczas marszu dodatki.

Chodzić z kijami można w zasadzie w każdym miejscu na ziemi, tak nad morzem jak i w górach. Poleca się rozpoczynać przygodę z Nordic Walking pod okiem instruktora. Taka osoba pomoże dobrać kije i nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia, ważna jest też sama technika chodzenia.

Instruktorem Nordic Walking mogą zostać osoby, które są absolwentami szkół wyższych z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapeutami, rehabilitantami oraz wszyscy ci którzy czują się na siłach i są aktywni fizycznie. Ten rodzaj sportu jest wręcz sposobem na zdrowe życie, ma wiele zalet i przynosi ogromne korzyści.

Główne zalety Nordic Walking to ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu.

Źródło: http://www.nordicwalking.com.pl/

Przypominamy o trasach przygotowanych przez Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Galion na terenie Stogów. W załączeniu mapka oraz poradnik „Nordic Walking krok po kroku”

 

 

 

AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego
GALION Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowo-Żeglarskie
ul. Stogi 20, 80-642 Gdańsk-Górki Zachodnie
tel: (058) 324 81 00; kom: 503 328 488
web:
www.hotelgalion.pl
 

Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich

Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich to kulminacyjny moment w sezonie dający możliwość zaprezentowania formy na krajowej scenie sportowej. To moment kiedy liderzy rankingów mogą utrzymać swoją pozycję lub stracić ją na rzecz konkurencji. Wynik tych zawodów może zdecydować o kształcie kadry reprezentującej nasz kraj na arenie międzynarodowej w latach następnych.

Klasy olimpijskie

Żeglarstwo olimpijskie to najwyższy poziom sportowy w tej dyscyplinie. Międzynarodowy związek żeglarski ISAF przed każdą olimpiadą wybiera sprzęt dający możliwość wszechstronnego sprawdzenia umiejętności zawodników. Testowana jest nie tylko kondycja i sprawność żeglarzy, umiejętność współgrania z żywiołem, ale także spryt w rozgrywaniu pojedynków na wodzie.

Emocje sportowe są gwarantowane!

Data: 27 – 30 wrzesień 2012

Miejsce: AZS COSA Centrum Galion, Gdańsk – Górki Zachodnie

Uczestnicy:

·      Ponad 100 jednostek i 150 uczestników.

·      Na starcie członkowie kadry olimpijskiej i narodowej (np. Piotr Myszka – RS:X).


Klasy olimpijskie:


470 – dwuosobowa łódź mieczowa. Rozgrywana jest w niej konkurencja damska i męska.

49er – dwuosobowy skiff – jacht rozwijający znaczne prędkości.

Finn – jednoosobowy jacht. Rozgrywana jest w nim konkurencja męska – wymaga dużej tężyzny fizycznej.

Laser – jednoosobowy jacht. Jedna z najbardziej popularnych klas na świecie dla mężczyzn i kobiet.

RS:X – olimpijski windsurfing dla kobiet i mężczyzn. Największa polska nadzieja olimpijska.

 


Zapraszam

Maria Krzykowska

Specjalista ds. sprzedaży

AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego

GALION Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowo-Żeglarskie

ul. Stogi 20, 80-642 Gdańsk-Górki Zachodnie

tel: (058) 324 81 00; kom: 503 328 488

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. web: www.hotelgalion.pl

 

Dołącz do nas na www.facebook.com/hotelgalion

 

 

OKRĘGOWE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻY ŁODZI MOTOROWYCH W KLASIE RIB

W dniu 9 września po raz czwarty na terenie Gdańskiego Klubu Morskiego LOK odbędą się OKRĘGOWE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻY ŁODZI MOTOROWYCH W KLASIE RIB

 

Warto nadmienić, że do startów w Naszych zawodach nie ma potrzeby posiadania uprawnień do prowadzenia tych jednostek, co jest niewątpliwym atutem, aby młodzież mogła spróbować swoich umiejętności pływania motorówkami pod nadzorem osób doświadczonych w tej dziedzinie, oraz służb ratowniczych.

 

http://www.gkm.gda.pl/index.php/archiwum-imprez/39-zawody-odzi-rib-2011

Regulamin zawodów do pobrania tutaj
Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj 


 

Dzień Sportu coraz bliżej

Niecałe trzy tygodnie zostały do rozpoczęcia Dnia Sportu organizowanego w ramach Zrozumieć Sierpień w dzielnicy Stogi, ale już teraz można zgłaszać chęć wzięcia udziału w zmaganiach sportowych. Różnorodność dziedzin i aktywności jakimi są zawody kajakowe, nordic walking i turniej siatkówki sprawia, że w tej inicjatywie każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do zapisów!

 

Dzień Sportu w ramach Zrozumieć Sierpień w dzielnicy Stogi

 

25 sierpień 2012 r.

NORDIC WALKING

(zgłoszenie e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – do 24.08.2012 r. i w dniu marszu na miejscu)

10.00 – plaża Stogi przy placu zabaw.

- przemarsz z instruktorami z plaży do Pustego Stawu, w trakcie przemarszu:

- nauka prawidłowego ustawienia kijków

- pokazy techniki marszowej

- ćwiczenia w trakcie spaceru

12.00– zakończenie

 

ZAWODY KAJAKOWE (Pusty Staw – Gdańsk Stogi)

(zgłoszenie e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – do 24.08.2012 r. i w dniu zawodów – sekretariat)

11.00 – otwarcie zawodów na Pustym Stawie

- zawody kajakowe

- konkursy i zabawy w przerwach technicznych

- wbijanie gwoździ

- rzuty woreczkiem do koła ratunkowego

- biegi z przeszkodami

- rekreacyjne pływanie kajakami po Pustym Stawie pod nadzorem ratowników

- rekreacyjne pływanie łodzią motorową RiB z silnikiem 10 KM  po Pustym Stawie pod nadzorem ratowników

15.00– zakończenie zawodów

 

TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH (Gimnazjum nr 11 – Gdańsk Stogi)

(zgłoszenie e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – do 24.08.2012 r. i w dniu zawodów – sekretariat)

15.00 – rozpoczęcie zawodów

- rozgrywki drużyn dwu osobowych (mecze rozgrywane w określonych ramach czasowych)

18.00 – zakończenie zawodów

 

Organizatorzy

Akademicki Związek Sportowy Gryf, Europejskie Centrum Solidarności, Galio , Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte, Pomorski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Rada Osiedla Stogi, Stowarzyszenie Gdański Klub Morski

 

http://www.sierpiensolidarnosci.pl/category/aktualnosci/

 
Więcej artykułów…

 

Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.
 
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie klikając tutaj.    
   
(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości